W jedwabiach tej marki zakochali się tajska królowa Sirikit i legendarny kreator mody Pierre Balmain. Równie znane są zjawiskowe tapety Jim Thompson, które czarują wyszukanym, orientalnym wzornictwem. Teraz można kupić je i Polsce - w sieci 18 salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Manufaktura Jim Thompson powstała w 1950 roku. Marka, jako największy na świecie producent ręcznie tkanych materiałów, szczególnie znana jest dzięki swoim legendarnym tajskim jedwabiom. W ostatnich latach ich sławie z powodzeniem próbują dorównać unikalne kolekcje tapet ściennych projektowane przez najbardziej uznanych, światowych designerów. Ich znakiem rozpoznawczym są motywy dekoracyjne. inspirowane sztuką, architekturą i przyrodą Orientu. 

Mimo pozornie klasycznej stylistyki wzory tapet Jim Thompson intrygują egzotyczną nutą. - Nie ma na świecie drugiej marki tapet, która w tak wyrafinowany sposób oddawałaby ducha Orientu - przekonuje Mariusz Kaperczak z sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian - Mamy ofercie kilkaset kolekcji tapet pochodzących od kilkunastu producentów, a mimo to byliśmy bardzo zdeterminowani, żeby pozyskać tapety Jim Thompson do naszego portfolio.

Tajskie świątynie i ukwiecone pola na tapetach Jim Thompson

Jim Thompson ma w ofercie kilkanaście kolekcji tapet, z których każda liczy kilkadziesiąt wzorów. Tematyka poszczególnych ksiąg jest bardzo zróżnicowana. Kolekcja "House on the Klong" nawiązuje do domu rodzinnego Jima Thompsona, uznanego za architektoniczny skarb, w którym obecnie znajduje się muzeum założyciela marki. W księdze tej dominują ciepłe kolory, kojarzące się z elegancją tradycyjnych tajskich domów.

Wzory "Pagoda and Palms" inspirowane są ręcznie tkanymi dywanami tybetańskimi. Ornamentyka bogata jest w chińskie motywy i zaskakuje zestawieniami kolorystycznymi. Z kolei kolekcja "Temple of Dawn" nawiązuje do słynnej Świątyni Świtu, której zjawiskowe malowidła ścienne, gra kolorów i światła stanowiły źródło inspiracji dla projektantów Jima Thompsona. Na uwagę zasługuje również księga "Emerald Isles", której motywem przewodnim są wyspiarska fauna i flora wyrażone poprzez desenie i wyraźnie wyczuwalną fakturę.

Wyłącznym dystrybutorem tapet marki Jim Thompson w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian, która dysponuje 18 sklepami firmowymi w największych polskich miastach.

źródło i zdjęcia: Dekorian