Moda na beton we wnętrzach nie przemija - wręcz przeciwnie, pojawiają się nowe pomysły i nietuzinkowe rozwiązania. Jak choćby przewrotne połączenie betonu i dywanu - i to w gresie!

Chętnie stosowanym zamiennikiem betonu architektonicznego są imitujące go płytki gresowe. Nic dziwnego, bo są cieńsze, łatwiejsze w montażu i utrzymaniu w czystości. Właśnie z myślą o miłośnikach industrialnego stylu i surowej urody betonu powstała kolekcja Loft marki Ceramstic

Obok znakomicie odwzorowujących gładką powierzchnię betonu płytek Loft Concrete pojawiły się line wzorzyste. Na inspirowanym perskimi dywanami gresie szkliwionym Loft Carpet widoczny jest orientalny wzór rozmyty przecierkami, jakby przez lata przeszły po nim tysiące stóp. Z kolei gres Loft Cementwood naśladuje odciśnięte w betonie deskowanie - proste i niezwykle efektowne.

- Oba gresy zaprojektowane zostały tak, by można było na nich obserwować zróżnicowane przetarcia i przejścia tonalne, sprawiające wrażenie autentycznego zużycia - mówi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.

Przemieszanie różnych wzorów "betonowych" płytek przełamie monotonię i doda wnętrzu oryginalności i świeżości. Dodatkowo ożywić je można dodatkami w wyrazistych, żywych kolorach. Betonowe szarości efektownie wyglądają także w towarzystwie bieli i czerni oraz nowoczesnymi, designerskimi dodatkami.

Warto pamiętać, że gresy są wyjątkowo wytrzymałe i uniwersalne - sprawdzą się zarówno na ścianie, jak i na podłodze, w mieszkaniach, a także we wnętrzach komercyjnych.  

Informacje o gresie Loft:

  • Loft Carpet - gres szkliwiony, 60 x 60 cm, cena: ok. 99 zł/m2,
  • Loft Cementwood - gres szkliwiony, 60 x 60 cm, cena: ok. 99 zł/m2.

źródło i zdjęcia: Vinderen Sp. z o.o.