Płaskie brodziki na dobre zagościły w naszych łazienkach. Kompozytowe brodziki Roca Terran to bardzo atrakcyjna alternatywa dla prysznica wyłożonego płytkami. Sprawdź, dlaczego.

Pozbawione ram szyby kabin prysznicowych zachęcają, by uczynić natrysk niemal niewidocznym. Zwłaszcza w małej łazience. Jednak wyłożenie dna kabiny bez brodzika tymi samymi co podłoga płytkami niesie ryzyko wystąpienia nieszczelności. Narożniki, fugi, łączenie z odpływem - to najbardziej newralgiczne miejsca.

Znacznie pewniejszym rozwiązaniem będzie płaski brodzik. Jednolita, szczelna i odpowiednio wyprofilowana powierzchnia zintegrowana z odpływem o dużej przepustowości da nam gwarancję szczelności. A jeśli na dodatek możemy dobrać kolor brodzika do płytek, nad czym się zastanawiać?

Nowy płaski brodzik Roca Terran wykonany jest z kompozytu, a barwą i fakturą przypomina naturalny kamień. Dostępny jest w kolorze białym, czarnym oraz w odcieniach szarości, więc znakomicie komponuje się zarówno z modnym ostatnio we wnętrzach betonem, jak i z bardziej klasycznymi aranżacjami łazienki.

Brodziki Terran kupimy w kilku rozmiarach - od 90 x 90 cm aż po nowość - model "King Size" 200 x 100 cm. Co ważne, materiał, z którego są wykonane, można łatwo przyciąć do pożądanego kształtu lub wymiaru, nie jesteśmy więc skazani na standardowe kwadraty i prostokąty. 

Kolejna przewagą płaskiego brodzika Terran nad prysznicem wyłożonym płytkami jest antypoślizgowa struktura. Jeśli z naszej łazienki korzystają dzieci lub osoby starsze, poprawa bezpieczeństwa jest to nie do przecenienia.

Ultra płaski brodzik Roca Terran sprzedawany w komplecie z syfonem jest przeznaczony do zabudowy na równi z podłożem, ale można go również położyć na płytkach ceramicznych. Dzięki temu wymiana brodzika nie musi się wiązać z kosztownym i uciążliwym remontem.

źródło i zdjęcia: Roca