Szczotka do zamiatania jaka jest, każdy widzi - kijek i podłużna szczotka. Czy ten banalny przedmiot można ulepszyć? Leifheit twierdzi, że tak i prezentuje nową szczotkę Xtra Clean Collect Plus. Co w niej niezwykłego?

Eksperci z Leifheit nieustannie myślą o tym, jak ułatwić nam sprzątanie i co jakiś czas proponują nowe udogodnienia. Tym razem wzięli na warsztat coś, co wydawało się od wieków niezmienne - szczotkę do zamiatania. Xtra Clean Collect Plus to unikalna szczotka nowej generacji, dzięki której zamiatanie będzie jeszcze szybsze i łatwiejsze.

Co różni Xtra Clean Collect Plus od zwykłej szczotki do zamiatania?

Przede wszystkim kształt - wygięta niczym banan szczotka zbiera kurz na środek, dzięki czemu nic nie ucieka po bokach szczotki. Proste rozwiązanie, a pozwala zaoszczędzić kilka ruchów i kilka sekund!

Kolejnym ulepszeniem w nowej szczotce do zamiatania Leifheit jest ułożenie włosia. Skośnie i naprzemiennie skierowane włosie nie pozwoli się przemknąć żadnym zabrudzeniom, zbiera je w całości już przy pierwszym przeciągnięciu szczotką. 

Projektanci Leifheit pomyśleli nawet o tak z pozoru drobnym szczególe jak odpowiednie nachylenie drążka. Teraz cała powierzchnia szczotki przylega do podłoża, więc zamiatanie jest maksymalnie efektywne. 

Poza tym końcówka szczotki Xtra Clean Collect Plus ma miękkie elementy wykańczające, abyśmy sprzątając niechcący nie uszkodzili mebli.

Xtra Collect to cała linia szczotek przeznaczonych do różnych powierzchni. Różnią się między sobą rodzajem włosia. W uniwersalnej szczotce Xtra Clean Collect jest syntetyczne włosie przeznaczone do różnych powierzchni, specjalnie postrzępione na końcach, aby jeszcze lepiej zbierało brud: okruchy, kurz czy sierść zwierząt. Z kolei w szczotce przeznaczonej do parkietu zastosowano włosie naturalne, które z cała pewnością nie porysuje drewnianej podłogi.

Szczotka Xtra Clean Collect Plus oraz pozostałe końcówki z linii działają w opatentowanym przez LEIFHEIT systemie Click, w którym do jednego drążka można przyłączyć różne końcówki do  sprzątania, a do każdej końcówki każdy z drążków o różnej długości (w tym teleskopowe i z przegubem).

Szczotkę Xtra Clean Collect Plus, a także drążki i pozostałe końcówki z serii Click System można kupić w sklepie internetowym Leifheit. Cena szczotki - 45 zł.

źródło i zdjęcia: Leifheit