14 kwietnia 2014 roku odbyła się oficjalna polska premiera telewizorów SUHD Samsunga. Zakrzywiony ekran, lepszy kontrast, jasność, bardziej naturalne odwzorowanie kolorów... Co to oznacza dla kinomanów? 

Jak dowodzą badania i doświadczenie, zaledwie 50% wrażeń, jakie dostarcza nam oglądanie filmu, zawdzięczamy jego twórcom. Reszta zależy od naszej wrażliwości, atmosfery chwili i miejsca, a także - w znacznym stopniu - tego, na czym film oglądamy - przekonywał podczas polskiej premiery telewizorów Samsung SUHD Tomasz Raczek, krytyk filmowy. Wniosek stąd, że na przyjemność z oglądania filmu mamy ogromny wpływ sami, a aranżacja naszego domowego kina i wybór sprzętu to nie tylko kwestia estetyki.

Niezaprzeczalnie, dla kinomanów kluczowe znaczenie ma jakość obrazu. Jak ocenił Paweł Edelman, wybitny polski operator, także gość premiery, to, co oferują pod tym względem najnowsze telewizory Samsunga w jego oczach odpowiada ideałowi, czyli obrazowi referencyjnemu, jaki tworzony jest w filmowym studiu postprodukcyjnym. 

Oczywiście, aby uzyskać obraz w pełni zgodny z naszymi oczekiwaniami, konieczna jest odpowiednia regulacja ustawień ekranu, ale rozbudowane menu telewizorów Samsunga oferuje zarówno gotowe tryby odtwarzania, jak i pełną manualną regulację. O to, czy sobie z tym poradzimy, też nie musimy się martwić, bo jeśli zdecydujemy się na kupno Samsunga SUHD z serii 9000 w oficjalnym sklepie Samsunga, w pakiecie będzie bezpłatny transport i instruktaż.

Telewizory Samsung SUHD seria 9000 - trochę techniki

Samsungi SUHD serii 9000 to telewizory z zakrzywionym ekranem o rozdzielczości UHD (4K). Największą innowacją pozwalająca uzyskać niespotykaną dotychczas jakość obrazu są nanokrystaliczne diody, które zapewniają o 20% lepsze odwzorowanie kolorów. Telewizory naszpikowane są najnowszymi technologiami, które zapewniają znakomitą jasność (Peak Iluminator Pro), kontrast (Ultra Clean View), czystość bieli (Micro dimming) czy głębię czerni (Precision Black Pro). Idealną płynność obrazu i szybkość pracy aplikacji Smart TV gwarantuje 8-rdzeniowy procesor.

Telewizory Samsung SUHD SJ9000 o przekątnych ekranu 48", 55" i 65" można już kupić w sklepsamsung.pl. Czy okażą się hitem? Co do tego raczej nie ma wątpliwości, skoro już w przedsprzedaży Polacy kupili tych telewizorów najwięcej w Europie. Widać lubimy oglądać filmy w najlepszej jakości.

tekst: Agata Fijołek
zdjęcia: Mateusz Fijołek