Są tacy, którzy za nic nie odstąpią miejsca przy grillu. Jednak przyrządzenie idealnie wypieczonego steku to prawdziwa sztuka i nawet nieustanne doglądanie nie zawsze gwarantuje pełny sukces. Tym bardziej, gdy wokół wre zabawa. Tym, którzy nie chcą nic pozostawiać przypadkowi, Tefal proponuje elektryczny OptiGrill.

W grillowaniu najważniejszy jest odpowiedni stopień wypieczenia mięsa. Tajemnica idealnego steku tkwi w ustawieniu właściwej temperatury i czasu pieczenia. Wyczucie właściwego momentu wcale nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli pieczemy na grillu węglowym. Łatwo przypalić mięso z wierzchu, a nie dopiec w środku, co nie jest ani smaczne, ani zdrowe. 

Zadanie ułatwi nam nowy grill elektryczny Tefal - OptiGrill mierzy grubości mięsa i do niej dostosowuje czas grillowania. Dzięki temu nie musimy mięsa nacinać ani bez przerwy doglądać podczas pieczenia.

Steki są najsmaczniejsze, gdy mają ciemnobrązową, chrupiąca skorupkę i delikatne, soczyste i miękkie wnętrze. Jeśli jednak chcesz sam przyrządzić grubsze kawałki mięsa, powinieneś najpierw z wierzchu przypiec je nad żarem, a potem przenieść w nieco chłodniejszą część grilla, aby doszły w środku.  

W przypadku steków przejście od fazy "krwisty" do fazy "dobrze wypieczony" trwa około zaledwie 2 minut. Tefal OptiGrill ma innowacyjny wskaźnik poziomu wysmażenia, który pomoże Ci kontrolować cały proces. Kolorowy wskaźnik i sygnał dźwiękowy dadzą Ci znać, kiedy mięso osiągnęło pożądany stopień wysmażenia. Dzięki temu za każdym razem upieczesz stek idealny - niczym wytrawny szef kuchni. I to bez ciągłego doglądania, przewracania, przekładania... Możesz spokojnie zająć się rozmową, bez obawy, że mięso się przypali.

Co więcej, mięso pieczone w OptiGrillu będzie nie tylko smaczne, bo wypieczone dokładnie tak, jak lubisz, lecz także zdrowsze. Zbyt wysoka temperatura w czasie pieczenia powoduje, że żywność traci cenne składniki odżywcze, a przypalony tłuszcz i mięso są po prostu szkodliwe. W OptiGrillu czas i temperatura pieczenia będą optymalne.

Nowy grill elektryczny Tefal OptiGrill znakomicie sprawdzi się podczas garden party, ale używać go można nawet na balkonie czy w domowym zaciszu. Dzięki 6 automatycznym programom każdy upiecze coś dla siebie - zarówno mięsożercy, jak i jarosze. W OptiGrillu przyrumienisz smaczne kanapki i chrupiące panini na zdrowy lunch dla rodziny, upieczesz ryby i domowe hamburgery. Grill ma także funkcję odmrażania i tryb manualny, przydatny np. do opiekania warzyw i owoców. Cena: ok. 729 zł.

źródło i zdjęcia: Tefal/Groupe SEB