Verner Panton to projektant, którego przedstawiać nie trzeba. Od niedawna designerskie lampy jego projektu możemy obejrzeć i kupić w warszawskiej Luminosferze.

Verner Panton z lampami Pantop
Verner Panton z lampami Pantop

Właściwie, cokolwiek zaprojektował, stawało się ikoną designu. Verner Panton - znakomity duński designer wyprzedzał epokę, w której żył (1926-1998). Dzięki temu tak wiele jego projektów zupełnie się nie starzeje, jak choćby Heart Chair czy Pantone Chair. Jako pierwszy stworzył mebel z jednego kawałka plastiku, materiału który lubił najbardziej. Posługiwał się nim po mistrzowsku, wykorzystując jaskrawe kolory!

Jednak krzesła to zaledwie niewielka część jego prac. Verner Panton eksperymentował także ze światłem i stworzył serię designerskich lamp - nowoczesnych, wręcz awangardowych, odbiegających od typowego skandynawskiego designu.

Powstała w roku 2003 firma Verpan, w ścisłej współpracy z Marianne, wdową po projektancie, wdraża do produkcji stworzone przez niego lampy i meble, oraz dba o spuściznę po tym genialnym twórcy. Marka, której nazwa pochodzi od imienia i nazwiska projektanta, umiejętnie łączy jakość i oryginalność, sprawiając, że idea Vernera Pantona jest wciąż aktualna!

Od maja 2015 roku lampy marki Verpan możemy obejrzeć i kupić w showroomie oświetleniowym Luminosfera, który mieści się przy ul. Bakalarskiej 34 w Warszawie.

źródło i zdjęcia: www.luminosfera.pl