Nad samym brzegiem Wisły przy ulicy Czarodziejskiej w Krakowie powstaje ekskluzywny kompleks kameralnych apartamentowców Park Avenue Apartments. Oprócz znakomitej lokalizacji przyszli właściciele będą mieli zapewniony najwyższy standard i komfort budynków, ich wnętrz oraz otoczenia.

Mieszkając w samym sercu miasta często marzymy o wyciszeniu i odpoczynku od miejskiego zgiełku na łonie natury. Rzadko która inwestycja daje możliwość pogodzenia tych pragnień, tak jak Park Avenue Apartments.

Luksusowy kompleks apartamentowy u zbiegu ulic Czarodziejskiej i Tynieckiej będzie składał się z siedmiu 3-piętrowych budynków. Każdy z nich pomieści od 5 do 11 apartamentów o powierzchniach od 70 do 200 m². Łącznie powstaną 53 apartamenty.

- To idealne miejsce dla koneserów piękna, którzy cenią sobie prestiż, ciszę, spokój i wysoki komfort życia - mówi Jolanta Półtoranos, zastępca kierownika biura sprzedaży Park Avenue Apartments. - To najlepsze rozwiązanie dla ludzi poszukujących swojej enklawy, wnętrz, które będą odzwierciedlały ich osobowość i w których będą mogli poczuć się w pełni swobodnie. 

Chcąc zapewnić przyszłym mieszkańcom pełen komfort, jaki daje życie w pięknym i funkcjonalnym otoczeniu, firma Echo Investment S.A. poprosiła architektów z pracowni Tamizo Architects o przygotowanie dwóch propozycji aranżacji wnętrz, które mogą stanowić inspirację dla przyszłych właścicieli:

  • projekt Classic jest klasycznie elegancki, wręcz dystyngowany, stworzony z myślą o miłośnikach ponadczasowej klasyki. Stąd też wykończenie wnętrz szlachetnymi naturalnymi materiałami, takimi jak trawertyn, z którego wykonano m.in. wannę i umywalkę w łazience, czy dębowe deski na podłodze. Wystrój dopełniają eleganckie meble - m.in. ekskluzywne kanapy i fotele obite jasną tkaniną i naturalną skórą. 
  • projekt, Modern, to odpowiedź na ogólnoświatową fascynację miedzią. W ostatnim czasie w coraz chętniej wykorzystuje się ten efektowny metal w architekturze wnętrz. Tutaj miedziane są liczne elementy wykończenia i dodatki. Nowoczesny charakter aranżacji wnętrza nadają również kamienne podłogi oraz kuchenna zabudowa bez cokołów. Projekt Modern to propozycja odważna, dla osób świadomych i ceniących wyrazistość.

- Mamy świadomość, że mieszkańcy Park Avenue Apartments mogą mieć różne osobowości - mówi Mateusz Stolarski, CEO biura architektonicznego Tamizo Architects. - Zaprojektowanie wnętrz odpowiadających odmiennym potrzebom i indywidualnym gustom, to ogromne wyzwanie. Celem, jaki nam przyświecał podczas prac na projektami, było podkreślenie najważniejszych atutów inwestycji i połączenie ich z uniwersalną estetyką.  

Deweloperem i inwestorem kompleksu Park Avenue Apartments jest firma Echo Investment S.A. Prace budowlane ruszyły z początkiem października 2014 roku. Ich zakończenie planowane jest na lato 2016 r. Sprzedaż apartamentów prowadzona jest przez krakowskie biuro firmy Echo Investment S.A. Średnia cena za m² wynosi ok. 15 000 zł.

źródło i zdjęcia: Echo Investment S.A.