Komu nie marzy się, żeby dom sam się sprzątał? Do grona firm, które chcą właśnie w taki sposób ułatwić nam życie dołączył Philips - niedawno premierę miał jego pierwszy odkurzacz automatyczny. Zobaczmy...

Philips SmartPro Active - tak nazywa się odkurzacz-robot Philipsa. W tej chwili dostępne są 2 modele: FC8810 i FC8820.

Sprawną nawigację po pomieszczeniu i opracowanie optymalnej trasy sprzątania umożliwia im system Smart Detection, czyli 22 czujniki, żyroskop i akcelerometr. Odkurzacz bezbłędnie omija przeszkody takie jak ściany, lampy czy przewody, i sprząta szybko i równie dokładnie, jak zrobilibyśmy to sami.

Po pierwsze, odkurzacze Philips SmartPro Active automatyczne wykrywają najbrudniejsze miejsca i czyszczą je intensywniej, po drugie, są stosują 3-stopniowy system sprzatania: najpierw 2 długie szczotki zgarniają kurz i brud na drogę odkurzacza, następnie otwór wlotowy zasysa kurz i brud, a na końcu podłoga jest wycierania na sucho, aby zebrać nawet najdrobniejszy kurz. Odkurzacz-robot Philipsa dopasowuje się do nierówności podłogi i ma do dyspozycji 4 tryby poruszania się. 

Wydajny akumulator litowo-jonowy pozwala odkurzaczom automatycznym Philips na aż 2 godziny pracy i ładuje się szybciej niż akumulatory starszej generacji. Kiedy bateria słabnie, urządzenie automatycznie powraca do stacji dokującej, aby ja doładować. Model FC8820 ma w zestawie także wirtualną ścianę, którą możemy odgrodzić obszar, na który nie chcemy, żeby odkurzacz wjeżdżał.

Abyśmy nie musieli ganiać za odkurzaczem, możemy zdalnie obsługiwać go pilotem. Philipsa SmartPro Active można też zaprogramować, wpisując mu tygodniowy harmonogram sprzątania. Dzięki temu odkurzacz może sprzątać nawet podczas naszej nieobecności, abyśmy, kiedy wrócimy do domu, zastali lśniące czystością podłogi. Czyż to nie cudowne?

Rekomendowane ceny odkurzaczy automatycznych Philips SmartPro:

  • SmartPro Active FC8820/01 - 1729 zł,
  • SmartPro Active FC8810/01 - 1359 zł.

źródło i zdjęcia: Philips