Surrealistyczne, bajkowe, grafiki Rafała Olbińskiego intrygują i zapadają w pamięć. Teraz, dzięki kolejnej artystycznej kolekcji Empiku niektóre z nich będą mogły towarzyszyć nam w postaci przedmiotów codziennego użytku.

Groteskowe, fikcyjne postaci stworzone przez Olbińskiego często spoglądały na przechodniów z plakatów teatralnych i operowych. Obecne były również w najbardziej prestiżowych galeriach sztuki. Artysta wybrał kilka swoich prac, aby ozdobiły przedmioty z kolekcji "Rafał Olbiński for Empik". Będą to kubki ceramiczne oraz termiczne, lusterka i zawieszki na torebki, notesy w formacie A6 i B5, a także torby płócienne na ramię, poduszki, podkładki pod laptopa oraz etui na tablet. Empik.

Fani talentu Rafała Olbińskiego będą mogli sięgnąć także po kalendarz na 2016 rok z pracami artysty oraz dwa tytuły książkowe: wznowione "Baśnie o miłości i innych dziwnych przypadkach" oraz premierowe "Zalety dwuznaczności". Publikacja ta to prezentacja najlepszych prac malarskich Rafała Olbińskiego z ostatnich kilku lat, wzbogacona o eseje wybitnych krytyków sztuki - Roberta C. Morgana oraz Izabeli Gabrielson.

Kolekcja "Rafał Olbiński for Empik" będzie dostępna w salonach Empik oraz na empik.com już od 26 sierpnia 2015 roku.

źródło i zdjęcia: Empik