Ireneusz Kiziński (1937- 2008) należy do czołówki najlepszych projektantów szkła artystycznego nie tylko Polski, ale i świata. Wystawa w Galerii DNA to rzadka okazja obejrzenia kilkunastu jego prac w jednym miejscu.

Prace tego rzeźbiarza-samouka były wystawiane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, gdzie zdobyły wiele nagród i wyróżnień. Obecnie nietuzinkowe szklane rzeźby Ireneusza Kizińskiego prezentowane są w 13 muzeach polskich i zagranicznych.

Ekspresyjne szklane formy z uwięzionymi we wnętrzu szklanym pęcherzykami powietrza o fantastycznych kształtach trudno minąć obojętnie. Kiziński dużo uwagi poświęcał eksperymentom wzbogacającym kolorystykę i różnicującym konsystencję jego szklanych obiektów. W niezwykły sposób obnażał wielobarwność szkła warstwowego i podkreślał świetlistość tego materiału. W 1992 roku stworzył unikalną w skali światowej masę szklaną tzw. perłową.

Na wystawie w Galerii DNA zostanie pokazanych kilkanaście dzieł Ireneusza Kizińskiego, które z pewnością przybliżą publiczności sylwetkę tego oryginalnego artysty.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 15 października 2015 r. o godzinie 19.