Już w weekend 6-8 listopada 2015 r. w Krakowie odbędzie się festiwal dobrego dizajnu i wnętrza, skupiony na prezentacji polskich projektantów i producentów. Zaprojektowani - Krakowskie Spotkania z Dizajnem zapraszają!

Patronat Czas na WnętrzeW zeszłym roku wydarzenie okazało się dużym sukcesem - odwiedziło je 5000 osób! Tegoroczna edycja Krakowskich Spotkań z Designem odbędzie się w dniach 6-8 listopada 2015, a wśród zaproszonych gości znajdują się tak fascynujące osobowości, jak Zuzanna Skalska, Andrzej Śmiałek, Marek Cecuła czy prof. Władysław Pluta.

- Zaprojektowani to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Krakowa, a pierwsza edycja pokazała, że posiada wielki potencjał. Krakowskie Spotkania z Dizajnem mają promować młodych polskich projektantów i architektów wnętrz. Chcemy też stworzyć platformę wymiany myśli oraz stworzyć okazję do spotkania młodych kreatywnych z biznesem - mówi dr Jerzy Gaweł, dyrektor Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, które są głównym organizatorem oraz inicjatorem Zaprojektowanych. Współorganizatorami wydarzenia są prestiżowi partnerzy - Prodesigne i Koło, a także portal MyHome.pl.

Przez 3 dni trwania Zaprojektowanych (6-8 listopada 2015 r.) w Krakowie odbędą się: targi dizajnu oraz wystawy, warsztaty, spotkania z wybitnymi specjalistami z zakresu projektowania wnętrz i wzornictwa.

Zaprojektowani odbędą się w trzech lokalizacjach - w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych (ul. Zamoyskiego 52), w Prodesigne (ul. Składowa 22) oraz w Starej Zajezdni (ul. św. Wawrzyńca 12). Większość wydarzeń, które zostały zaplanowane, będzie bezpłatna!

Punktem kulminacyjnym tegorocznego festiwalu będą targi, które odbędą się - podobnie jak w ubiegłym roku - w Starej Zajezdni przy ul. św. Wawrzyńca, w sercu zabytkowej dzielnicy Kazimierz w Krakowie. W przestrzeni pięknej, XIX-wiecznej hali swoją ofertę przedstawi ok. 100 polskich projektantów i producentów designu, architektów wnętrz i firm zajmujących się szeroko rozumianym wzornictwem.

Targi designu odbędą się w niedzielę, 8 listopada i trwać będą od godz. 11 do 18. Wciąż przyjmowane są zgłoszenia, więc osoby zainteresowane wystawieniem swoich prac mogą pisać na adres: kamila.solon@ksa.edu.pl.

Więcej informacji na temat Zaprojektowanych: www.zaprojektowani.com.pl oraz www.ksa.edu.pl

źródło i zdjęcia: Krakowskie Szkoły Artystyczne