Świadomość, że woda zaraz wystygnie, potrafi całkiem popsuć przyjemność z kąpieli. Na szczęście w nowych, wzmacnianych poliuretanem wannach Cersanit Cover+ nie trzeba relaksować się na czas.

Zazwyczaj w produkcji wanien akrylowych do wzmocnienia dna i ścian wykorzystuje się włókno szklane z żywicą epoksydową. W nowych wannach Cover+ włókno i żywicę zastąpiono pianką poliuretanową, a więc substancją o znakomitych właściwościach termoizolacyjnych. Dzięki temu woda w wannie dłużej pozostaje ciepła! Nie trzeba już pospiesznie kończyć kąpieli albo co chwilę dolewać ciepłej wody. To prawdziwa ulga dla miłośników relaksu w gorącej kąpieli i dla ich portfeli.

Podwójna warstwa pianki na bokach i potrójna na dnie sprawia, że napełniona ciepłą wodą wanna szybko się nagrzewa i już od pierwszego kontaktu z ciałem jest przyjemnie ciepła w dotyku.

Poliuretan poprawia nie tylko izolację cieplną wanny, lecz także świetnie tłumią szum nalewanej wody. Dzięki temu jeśli zamarzy ci się kąpiel późną nocą, wanny Cover+ nie będziesz musiał napełniać położonym na dnie prysznicem, by nie pobudzić rodziny i sąsiadów.

Poza tym kilkukrotny natrysk poliuretanu powoduje, że nowe wanny Cersanitu są sztywniejsze i bardziej wytrzymałe na obciążenia. Dno wanny Cover+ wraz z usztywnieniem ma grubość aż 26 mm, a ściany boczne 10 mm. Nie musimy się więc obawiać o ich niestabilność, pękanie czy uginanie, nawet gdy kąpieli zażywa gromadka rozbrykanych dzieci. Zresztą, za solidność wanien Cover+ producent ręczy bez obaw, wydłużając okres gwarancji do 10 lat.

W wersji Cover+ dostępnych jest 8 serii wanien Cersanitu: Korat, Zen, Virgo, Flavia, Pure, Meza, Kaliope i Venus, w sumie aż 25 modeli, różniących się rozmiarami i kształtami, będzie teraz dostępnych zarówno w wersji wzmacnianej pianką poliuretanową, jak i z tradycyjnym wzmocnieniem żywicą epoksydową.

źródło i zdjęcia: Cersanit