Jeszcze kilka lat temu łowcy trendów prognozując, jak nowe technologie zmienią nasze życie, jako futurystyczny przykład podawali lodówkę, która będzie sama robiła zakupy. Takie właśnie urządzenie na targach CES 2016 zaprezentował Samsung. Inteligentna lodówka Family Hub to już nie przyszłość!

Lodówka zapamiętuje zawartość półek, zamawia zakupy przez Internet, a nawet powiadamia nas o terminie spożycia przechowywanych produktów...

Drzwi lodówki to w wielu domach prawdziwe centrum rodzinnej informacji. Samsung proponuje jednak coś więcej niż przyczepione magnesami karteczki z listą zakupów, ważnymi terminami czy sprawami, o których nie wolno zapomnieć. Inteligentna lodówka nowej generacji Family Hub ma 21,5-calowy ekran LCD o rozdzielczości HD, na którym wyświetla komunikaty dotyczące m. in. terminów przydatności do spożycia przechowywanych produktów, składników, których brakuje nam do przygotowania planowanego obiadu, czy nadchodzących wydarzeń. Z pomocą smartfonu możemy tu także pozostawić wiadomości dla innych domowników. Oczywiście nawet zdalnie.

Inteligentna lodówka jest przede wszystkim nieocenioną pomocą w zarządzaniu domową spiżarnią. Trzy aparaty fotograficzne robią zdjęcia wnętrza lodówki przy każdym zamknięciu jej drzwi. W każdej chwili możemy wyświetlić ten obraz na swoim smartfonie i sprawdzić, co jest w lodówce. Tak więc będąc w sklepie, dzięki aplikacji Samsung Smart Home możemy zdalnie zajrzeć do lodówki i dokupić to, czego brakuje. A jeśli nie mamy ochoty chodzić po sklepach, lodówka Family Hub sama zrobi zakupy przez Internet i zapłaci za nie kartą kredytową. Urządzenie pomoże też w zarządzaniu przepisami kulinarnymi i przygotowaniu listy zakupów.

Aby uprzyjemnić nam gotowanie lodówka Samsung Family Hub ma wbudowany głośnik i może odtwarzać muzykę z Internetu, a także przekazywać ją do bezprzewodowych głośników Bluetooth. Na jej ekranie da się nawet wyświetlić obraz z telewizora Samsung Smart TV. Dzięki temu kuchnia jeszcze bardziej niż kiedykolwiek stanie się sercem domu, miejscem, w którym najchętniej spędzamy czas z bliskimi, i w do którego przeniesie się pewnie niejedna "salonowa" impreza.

Tych, którym mimo wszystko trudno będzie rozstać się z magnesami na lodówkę uspokajamy - Family Hub jest na tyle duża, że znajdzie się miejsce i dla nich. Na polski rynek ta superlodówka ma trafić już na wiosnę tego roku.

źródło i zdjęcia: Samsung Electronics