Styl etno ma być hitem 2016 roku! Najbardziej popularne są motywy marokańskie, dlatego sklepy Komfort proponują nam cała kolekcję dywanów w tym stylu. Zobacz koniecznie!

Dynamiczne wzory i intensywna kolorystyka dywanów w stylu etno doskonale ożywiają i ocieplają nowoczesne wnętrza, przełamując ich minimalistyczny chłód. W nowym roku pozwólmy sobie na więcej fantazji!

Styl etno inspirowany jest kulturami świata, dlatego często określany jest jako "ludowy miks". O ile kiedyś chętnie urządzano w ten sposób całe domy czy mieszkania, o tyle teraz coraz częściej dodatki w stylu etno wykorzystywane są jako akcent w nowoczesnych aranżacjach. I trzeba przyznać, że jest to wyjątkowo udane połączenie. Z jednej strony bowiem etniczne akcenty najlepiej prezentują się na neutralnym i stonowanym tle, a z drugiej typowe dla etno wyraziste kolory i wzory bardzo dobrze przełamują minimalizm nowoczesnych wnętrz.

Szukając dodatków w stylu etno warto zwrócić uwagę na dywany. Zajmują sporą powierzchnię, więc za ich pomocą jednym ruchem możemy ocieplić wnętrze (fizycznie i wizualnie) oraz ożywić je, wprowadzając kolor, radość... i fantazję.

Od kilku sezonów wśród dywanów najpopularniejsze są wzory marokańskie. - Motywy marokańskie to ciągle jeden z najmodniejszych trendów dywanowych - przekonuje Karolina Bałaban, odpowiadająca za PR sieci Komfort. - W minionym roku królowała elegancka marokańska koniczyna. Rok 2016 przynosi wzornictwo pełne koloru i dynamiki, za pomocą których ożywiamy nowoczesne wnętrza.

Odzwierciedleniem tego trendu jest dostępna w sklepach Komfort kolekcja dywanów Marocco, która zaskakuje różnorodnością etnicznych wzorów i wyrazistymi kolorami. Dywany wykonane są z trwałej i praktycznej przędzy polipropylenowej typu heat set frise, która wyglądem do złudzenia przypomina dywany wełniane.

Dywany Marocco dostępne są w 3 rozmiarach: 80 x 150 cm, 160 x 230 cm oraz 200 x 290 cm. Kupić je można w sklepach stacjonarnych Komfort oraz online na www.komfort.pl.

źródło i zdjęcia: Komfort