Co powiecie na wyspę kuchenną, którą na lato można wynieść na taras albo do ogrodu? Taki mebel zaprezentowała na zeszłotygodniowych Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2016 firma Interstone.

Projektantami tego unikatowego mebla są Rafał Sordyl i Konrad Karmański. Największym wyzwaniem konstrukcyjnym było stworzenie prawie 3-metrowych szuflad zamontowanych wewnątrz wyspy. Chodziło o to, aby nie tylko imponująco wyglądały, lecz także były w pełni funkcjonalne.

Blat, ściany zewnętrzne i szuflady mobilnej wyspy kuchennej zostały wykonane ze spieków kwarcowych LAMINAM. Płyty te, mimo że bardzo cienkie i lekkie, są niebywale odporne na uszkodzenia, zarysowania, głębokie ścieranie i promieniowanie UV. Niestraszne im także rozpuszczalniki organiczne i nieorganiczne, środki odkażające i detergenty. Płyty LAMINAM można łatwo czyścić bez ryzyka uszkodzenia czy odbarwienia powierzchni. Doskonale nadają się do kontaktu z żywnością, ponieważ nie uwalniają pod wpływem wody żadnych substancji. 

Wyspa z płyt LAMINAM może być oryginalnym punktem wyjścia do stworzenia całej aranżacji kuchni. Może też być designerską "kropką nad i" w ponadczasowych projektach kuchni w neutralnej stylistyce i bezpiecznej kolorystyce. A dzięki temu, że jest mobilna, na lato możemy przenieść ją na taras lub do ogrodu. Zupełnie nie obawiając się o jej trwałość. 

Spieki kwarcowe LAMINAM to kompozycja naturalnych materiałów, w szczególności kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Dzięki innowacyjnej technologii spiekania z tych surowców powstają wielkoformatowe płyty, które są idealnie płaskie, mogą być docinane na konkretny wymiar z bardzo dużą dokładnością, a przy tym mają zaledwie 3 mm grubości. Są stosowane przede wszystkim jako blaty kuchenne i łazienkowe oraz parapety, ale wachlarz ich zastosowań jest znacznie szerszy.

Wyłącznym dystrybutorem płyt LAMINAM na polskim rynku jest firma INTERSTONE®.

źródło i zdjęcia: INTERSTONE®