Beton to wbrew pozorom bardzo plastyczny materiał dekoracyjny. Dobrym przykładem jest kolekcja płyt betonowych Box 2 marki DekoConcrete o fantazyjnych kształtach i trójwymiarowej powierzchni - ciekawy pomysł na wykończenie ścian lub podłogi.

W ciągu kilku ostatnich lat Polacy dosłownie zakochali się w betonie architektonicznym. Chętnie wykańczamy nim nie tylko apartamenty aspirujące do miana loftu, lecz nawet zwykłe mieszkania. Bo beton potrafi każdej przestrzeni nadać surowy, fabryczny klimat. Zwykle decydujemy się na betonowe okładziny ścienne i podłogowe, bo rzadko spotyka się w mieszkaniach autentyczne betonowe ściany.

Wybór dekoracyjnych płyt betonowych jest ogromny, można je kupić w różnych formatach, w szerokim wachlarzu odcieni, mniej lub bardziej porowate, z wżerami, odciśniętym szalunkiem itp. Jednak kolekcja Box 2 to coś zupełnie nowego.

Projektanci marki DekoConcrete postanowili pobawić się nie tylko kolorystyką i fakturą betonu, lecz również kształtem płyt. Dodatkowo nadali im trójwymiarowe formy i zaczęli układać ciekawe przestrzenne kompozycje. Zupełnie zmienili sposób myślenia o roli betonu we wnętrzu.

Kolekcja Box 2 marki DekoConcrete to 4 wzorów płyt betonowych. "Puzzle" to, jak sama nazwa wskazuje, płyty w kształcie tradycyjnych puzzli, które na większej powierzchni tworzą fantazyjną układankę. Elementy mozaiki mogą być w różnych odcieniach. "Piramida" to trójwymiarowe płytki, które wiernie odwzorowują kształt egipskich budowli. Na ścianie tworzą trójwymiarową mozaikę. Z kolei "Soft" to kwadratowe płyty, które fakturą przypominają podzieloną na cząstki tabliczkę czekolady. Kolekcję Box 2 uzupełniają standardowe prostokątne płyty betonu architektonicznego.

Poza tym każdy wzór dostępny jest w 4 odcieniach: biel, szarość, antracyt i czerń, a także 3 rodzajach struktury: gładkiej, standardowej (delikatnie porowatej) oraz bardzo porowatej.

Płyty z kolekcji Box 2 można stosować jako okładziny ścienne i podłogowe zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Płyty z betonu architektonicznego marki DekoConcrete dostępne są w ogólnopolskiej sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

źródło i zdjęcia: Dekorian