Dzbanek filtrujący Aquaphor Provance wyglądem nawiązuje do tradycyjnych dzbanków na wodę, które pamiętają z dzieciństwa nawet nasi rodzice czy dziadkowie. Dzięki temu nawet w tradycyjnej kuchni nie będzie nie na miejscu.

Opływowy kształt, poręczny uchwyt, pokrywka umożliwiająca łatwe i szybkie napełnianie dzbanka wodą oraz bardzo duża pojemność (4,2 litra) to główne zalety dzbanka, który dzięki klasycznej linii doskonale wpisuje się w wystrój każdej kuchni.

Dzbanek Provance mimo tradycyjnego kształtu, jest na wskroś nowoczesny. Został na przykład wyposażony w we wskaźnik zużycia wkładu, który pokazuje nam, kiedy należy filtr wymienić.

To ważne, bo wkład filtrujący jest sercem dzbanka. Wkłady Aquaphor wypełnia wysokiej jakości mieszanka filtrująca z inteligentnym włóknem Aqualen, która usuwa z wody większość szkodliwych substancji, takich jak chlor i jego związki, metale ciężkie (żelazo, ołów, rtęć, miedź, kadm, aluminium), produkty ropopochodne, fenole i oczywiście zanieczyszczenia mechaniczne. Co ważne, filtr także zmiękcza wodę, co zapobiega osadzaniu się kamienia na urządzeniach gospodarstwa domowego. A wszczepione we włókna Aqualen jony srebra sprawiają, że filtr ma działanie bakteriostatyczne.

Wymienny wkład filtrujący pozwala na przefiltrowanie nawet 300 litrów wody, co wystarcza średnio na 2 miesiące użytkowania, w zależności od jakości wody. O wymianie wkładu przypomni wskaźnik umieszczony na pokrywce. 

Dzbanek filtrujący Provance jest idealny do domu i ogrodu na długie i ciepłe letnie dni, bo szklanka czystej wody pod ręką zawsze się przyda.

źródło i zdjęcia: Aquaphor