Marmur od wieków dodaje wnętrzom urody i prestiżu, ale pamiętać trzeba, że to materiał kapryśny i wymagający. A dziś oczekujemy, że pięknu towarzyszyć będzie funkcjonalność. I tak alternatywą dla naturalnego marmuru stały się doskonale imitujące go konglomeraty - te z Noble Collection 2016 są równie dekoracyjne, a znacznie bardziej praktyczne. 

Rok temu firma Technistone wprowadziła inspirowane naturalnymi marmurami konglomeraty Noble Collection. Kolekcja okazała się, widać, sukcesem, bo dziś firma prezentuje jej kontynuację - Noble Collection 2016. 8 nowych konglomeratów wyróżnia głębia koloru i idealne odwzorowanie rysunku naturalnego kamienia.

W kolekcji są 4 konglomeraty utrzymane w jasnej tonacji i 4 ciemniejsze. To kolorystyczne i wzornicze zróżnicowanie powierzchni Noble Collection 2016 pozwala na dopasowanie ich do różnych aranżacji.

Najjaśniejsze propozycje z kolekcji Noble utrzymane są w odcieniach beżów i jasnych szarości. Noble Olympos Mist to powierzchnia w kolorze delikatnego kremu, pokryta śnieżnobiałymi wzorami, przypominającymi płatki śniegu. Natomiast inspiracją do stworzenia konglomeratu Noble Cloudy Onyx było zachmurzone niebo z sunącymi po nim burzowymi chmurami. Zestawienie jasnego tła z delikatnymi pierzastymi wzorami w odcieniach brązów, grafitów, a nawet fioletów daje intrygujący efekt.

Z kolei w konglomeracie Noble Ivory White można dostrzec naturalne piękno kości słoniowej. Jego struktura jest spójna i drobnoziarnista, a uzupełniają ją jedynie subtelne białe żyłkowania. Równie łagodną propozycją, choć utrzymaną w ciemniejszej kolorystyce, jest konglomerat Noble Athos Brown w ciepłym odcieniu brązów i beżów wzbogaconych jasnokremowymi pierzastymi smugami, tworzącymi klasyczny, spokojny wzór nawiązujący do tradycyjnych marmurów.

Gamę produktów Technistone z kolekcji 2016 w odcieniach intensywnych szarości otwiera Noble Desiree Grey - konglomerat inspirowany tajemniczą atmosferą tybetańskich równin. Nieregularne wzory w połączeniu ze zróżnicowaną, biało-szarą kolorystyką dają ciekawy efekt głębi.

Atrakcyjną propozycją dla zwolenników odważnych aranżacji jest powierzchnia Noble Imperial Grey nawiązująca do bezkresnych głębin oceanu. Jasne, przypominające morską pianę wzory w połączeniu z kolorystyką opartą na głębokich grafitach i szarościach tworzą intrygujące i wyrafinowane zestawienie - mocny punkt aranżacyjny każdego wnętrza.

Natomiast wzór Noble Pietra Grey to dynamiczne połączenie przeciwieństw. Pierzaste jasne żyłkowania wyraźnie odcinające się na tle głęboko szarego tła, do złudzenia przypominają naturalne, niepoddane obróbce kamienie. Uzupełnieniem kolekcji jest korespondująca z najnowszymi trendami w designie – industrialna i ascetyczna powierzchnia Noble Concrete Grey nawiązująca do surowego marmuru.

Linia Noble Collection 2016, podobnie jak wszystkie produkty Technistone, dedykowana jest tym, którzy cenią  najwyższą jakość materiałów i oryginalne, efektowne wzornictwo. Głębia koloru i fotorealistyczność wzoru daje konglomeratom Noble 2016 wyjątkową pozycję na rynku wnętrzarskim. Doskonałe parametry techniczne i właściwości użytkowe konglomeratów czynią z nich atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów wykończeniowych. Orientacyjne ceny: od 800 zł netto/m².

źródło i zdjęcia: Technistone