Stara pralka czy kaloryfer wciąż działa, ale wygląda już nieciekawie? Przemaluj je. Nowe specjalne farby do sprzętu AGD i kaloryferów V33 nadadzą leciwym sprzętom całkiem nowy szyk. A koszt takiej metamorfozy jest niewielki.

Nowymi farbami V33 można z powodzeniem przemalować stare grzejniki, lodówki, pralki czy zmywarki do naczyń. Nie tylko zmienimy ich kolor, lecz także zapobiegniemy dalszej korozji i ukryjemy nieestetyczne plamy i zabrudzenia.

Dzięki uniwersalnej formule Farby Renowacyjnej Grzejniki V33 możliwe jest malowanie urządzeń żeliwnych, aluminiowych i stalowych bez konieczności usuwania starych powłok i stosowania podkładu. Farba jest wydajna - ½ litra wystarcza na pokrycie 3 m² - i daje satynowe wykończenie. Stosuje się ją bezpośrednio na powierzchnię, a znakomita rozlewność zapewnia łatwość malowania.

Tak więc nasz kaloryfer może odzyskać swój nieskazitelnie biały kolor lub zmienić go na popielaty, grafitowy, pieprzowy lub taupe. Co ważne, farba tworzy powłokę, która się nie łuszczy, jest odporna na zmiany temperatury i powszechnie stosowane środki czystości.

Z kolei za pomocą Farby renowacyjnej Sprzęt AGD możemy dokonać metamorfozy starej pralki czy lodówki. Farba nadaje się do malowania urządzeń́ AGD pokrytych aluminium, metalem, stalą nierdzewną lub plastikiem. Dostępna gama kolorystyczna jest spójna z wprowadzonymi wcześniej Farbami Renowacyjnymi do kuchni i mebli kuchennych. Można wybierać z 4 kolorów: biały, szary marengo, papryczka chili lub śliwkowy.

Samodzielna renowacja sprzętu domowego nie jest trudna, bo przed malowaniem farbami renowacyjnymi V33 nie trzeba usuwać starej powłoki ani stosować podkładu. ½ litra farby wystarcza na podwójne pomalowanie 3 m². 

Malowanie farbami renowacyjnymi jest bardzo proste:

  • Przed malowaniem powierzchnię należy dokładnie oczyścić i odtłuścić́.
  • Nałożyć́ 2 warstwy farby wałkiem o krótkim włosiu lub pędzlem.
  • Należy przestrzegać́ podanych na opakowaniu czasów schnięcia - farby schną w przeciągu 12 godzin. 
  • Przez pierwsze trzy tygodnie należy uważać, aby nie uszkodzić pomalowanej powierzchni. 

Wystarczy więc sięgnąć po pędzel i farby do renowacji V33, by poczuć́ się jak dekorator wnętrz i przeprowadzić totalną metamorfozę wnętrza w zaledwie kilka godzin.

źródło i zdjęcia: V33