Projektujesz meble lub inne artykuły wnętrzarskie? Ten konkurs jest dla Cibie! Zawalcz o "Diament Designu"!

Patronat Czas na Wnętrze"Diamenty Designu" to konkurs, który wyróżnia i promuje ciekawe pomysły i rodzime rozwiązania wzornicze w meblarstwie i artykułach wnętrzarskich. Własnie rozpoczęły się zgłoszenia do 2. edycji konkursu kierowanego do niezależnych polskich projektantów i wykonawców mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz. Udział mogą wziąć zarówno osoby indywidualne, debiutanci, a także zespoły projektowe czy firmy, zajmujące się projektowaniem i wykonawstwem mebli i artykułów wnętrzarskich. 

- Pierwsza edycja konkursu pokazała, że polscy projektanci mają ciekawe pomysły i koncepcje wzornicze, ale też doskonale czują rynkowe trendy łącząc współczesny design z funkcjonalnością - mówi Anna Rabiej, organizator targów Warsaw Build 2016, w ramach którego odbywa się konkurs. - Ideą przedsięwzięcia jest promowanie niezależnych twórców i umożliwienie prezentacji prac na międzynarodowych targach z udziałem zagranicznych kontrahentów. Ubiegłoroczny zdobywca tytułu "Diament Designu" - krzesło el Animalito autorstwa Dagmary Oliwy-Pyzik z Forma Caprichosa - święci kolejne międzynarodowe triumfy, m.in. na targach Design Week 2016 w Mediolanie, a sama autorka planuje rozwój działalności m.in. na rynek włoski - dodaje.

Diament Designu - jak się zgłosić do konkursu?

Zgłoszenia autorskiego projektu, przeznaczonego do użytku prywatnego lub masowego (np. w biurach, kawiarniach czy sklepach) zawierające zdjęcie i opis można nadsyłać na adres konkurs@warsawbuild.pl do 22 lipca 2016 r. Zgłosić można maksymalnie trzy prace, z których każda będzie traktowana jako oddzielne zgłoszenie. Udział w konkursie jest bezpłatny. 

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w dwóch kategoriach:

  • Wybór Jury - wyróżniający najciekawsze prace pod względem innowacyjności, użyteczności, nowatorskich materiałów i potencjału rynkowego, 
  • Wybór Internautów - osób indywidualnych, które zagłosują na projekty umieszczone na stronie internetowej organizatora. 

Wyróżnione projekty zaprezentowane zostaną na Międzynarodowych Targach Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2016, które odbywać się będą w dniach 16-18 listopada 2016 r. w EXPO XXI Warszawa. Wydarzenie jest jednym z najważniejszych w regionie spotkań profesjonalistów, skupiającym projektantów, architektów, producentów materiałów budowlanych i wnętrzarskich, a także wykonawców i dystrybutorów z kraju i zagranicy.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu "Diament Designu" oraz regulamin znajdują się na stronie Warsaw Build.

źródło i zdjęcia: Lentewenc Sp. z o.o.