Somfy poszerza gamę swoich produktów zwiększających bezpieczeństwo domu i mieszkania o nowy wideodomofon V100.

Wideodomofony to idealne urządzenie dla osób, które cenią sobie wygodę, ale i bezpieczeństwo. W prosty sposób możemy otworzyć bramę lub furtkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Dzięki wbudowanej kamerze unikniemy otwarcia drzwi nieproszonym gościom - zapewnia Maciej Jędruszek, product marketing manager firmy Somfy.

Wideodomofon V100 marki Somfy dzięki wbudowanemu 5-kanałowemu pilotowi może służyć także do sterowania innymi urządzeniami działającymi w technologii radiowej Somfy (RTS). Za jego pomocą możemy np. otwierać i zamykać bramy garażowe czy sterować roletami okiennymi. Po zmroku, gdy jest już ciemno na dworze, możemy, korzystając z pilota w wideodomofonie, włączyć oświetlenie ogrodowe i oświetlić drogę od furtki do drzwi wejściowych.

V100 jest nie tylko prosty w obsłudze, ale i łatwy w instalacji, bo jego podłączenie odbywa się tylko przy pomocy dwóch przewodów. Można też wykorzystać dotychczasowe przewody użyte do montażu dzwonka. Co ważne, kompaktowa obudowa urządzenia bez trudu wkomponuje się w wystrój naszego domu lub mieszkania.

Widok z kamery zewnętrznej wyświetlany jest na 4-calowym kolorowym monitorze. Istnieje także możliwość podłączenia dodatkowego wyświetlacza. V100 jest uzupełnieniem dostępnych już w ofercie wideodomofonów Somfy z 7-calowymi ekranami: najprostszy V200 czy V400 charakteryzujący się możliwością ustawienia kąta widzenia według własnych potrzeb.

źródło i zdjęcia: Somfy