Klimatyzacja to nie jedyny sposób na ochronę przed upałem. Skutecznym sposobem na utrzymanie we wnętrzu przyjemnej temperatury jest zasłonięcie okien - ale od zewnątrz! Tak działają rolety Screen marki Anwis.

Zewnętrzne rolety Screen marki Anwis zamontowane na przeszklonych elementach budynku stanowią skuteczną barierę dla promieni słonecznych, zapewniając tym samym utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz budynku. Zapobiegając nagrzewaniu się pomieszczeń, wspomagają działanie systemu klimatyzacji. Ważną zaletą osłon screenowych jest to, że ograniczając przenikanie do wnętrza intensywnego światła, nie zasłaniają widoku przez okna.

Bogata oferta wzorów i barw tkanin pozwala wizualnie dopasować rolety screenowe do stylu architektury i koloru fasady. Tkanina wykonana z włókien szklanych oraz PCV jest nie tylko odporna na negatywne działanie warunków atmosferycznych, lecz także łatwa w czyszczeniu, a rolety można zwijać nawet wówczas, gdy są mokre.

Rolety Screen - nowoczesny wygląd i funkcjonalność

Rolety screenowe doskonale wpisują się w architekturę nowoczesnych budynków z dużymi przeszkleniami. Ciekawie prezentują się także jako osłony altan ogrodowych oraz balkonów. Ich dodatkowym atutem jest to, że mogą pełnić jednocześnie funkcję moskitiery.

System zintegrowanych z tkaniną prowadnic bocznych zapewnia stabilność rolety oraz zabezpieczenie przed silnymi podmuchami wiatru. System ZIP odpowiada za odpowiednie napięcie tkaniny, co przekłada się na jej trwałość.

Rura, na którą zwijana jest roleta, umieszczona jest w skrzynce górnej. Różne kształty skrzynek - owalne, kwadratowe lub ścięte - umożliwiają harmonijne dopasowanie do stylu elewacji. Zarówno skrzynki, jak i prowadnice dostępne są w pięciu kolorach: biały, biel kremowa, antracyt, antracyt strukturalny i srebrny.

Montaż i sterowanie roletami Screen

Tkaninowe rolety typu Screen mogą być montowane do ramy okna, konstrukcji fasady lub bezpośrednio do ściany. Sterowanie za pomocą pilota lub przełącznika sprawia, że są łatwe w obsłudze nawet, gdy stanowią osłonę przeszkleń o dużej powierzchni. Zwolennicy inteligentnych rozwiązań docenią możliwość łączenia rolet w zespoły oraz zintegrowania z systemem zarządzania budynkiem.

źródło i zdjęcia: Anwis