Baterie łazienkowe to zakup na lata, dlatego poszukujemy takich, które będą funkcjonalne, oszczędne i ekologiczne. Nie mniej liczy się design i zaawansowane technologie. Nowe baterie Roca z serii Lanta i Atlas doskonale spełniają te oczekiwania.

Najnowsze kolekcje baterii łazienkowych Roca: Lanta i Atlas wyróżniają się niezwykłą estetyką. Seria Lanta ma smukłe, czyste linie i precyzyjnie dobrane proporcje pomiędzy korpusem a uchwytem. Zaprojektowano ją tak, żeby pasowała do ceramiki łazienkowej o różnych kształtach: geometrycznych, prostokątnych, organicznych i asymetrycznych. Do montażu baterii z tej linii wykorzystać można uniwersalny element podtynkowy RocaBox.

Natomiast baterie Atlas stworzono z myślą o minimalistycznych łazienkach, niezależnie od tego, czy będzie to mała łazienka w bloku, czy przestronny salon kąpielowy. Baterie umywalkowe z tej serii dostępne są w aż trzech rozmiarach (standardowa, medium i wysoka), aby można było ją dobrać do rodzaju umywalki, jej kształtu czy wysokości. Z kolei baterie wannowo-natryskowa i natryskowa z tej serii mają estetyczną i praktyczną półkę na kosmetyki, abyśmy podczas kąpieli mieli je zawsze w zasięgu ręki. 

Zarówno Lanta, jak i Atlas to baterie jednouchwytowe z wygodnymi ergonomicznymi uchwytami. Są ekologiczne, bo pozwalają na oszczędzanie wody i energii. W bateriach umywalkowych i bidetowych przepływ wody ograniczony jest do 5 litrów na minutę, a technologia Cold Start nie pozwala na włączenie od razu gorącego strumienia - najpierw puszczamy zimną, a żeby uzyskać ciepłą wodę, trzeba przesunąć uchwyt w poziomie.

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że puszczając od razu gorącą wodę, tracimy - nie tylko wodę, lecz również energię zużytą do jej podgrzania. Dlatego jeśli do zimnej wody stopniowo dodawana jest ciepła, oszczędzamy podwójnie, a jednocześnie zapewniamy sobie maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Obie linie nowych baterii Roca mają system Evershine, dzięki któremu ich powierzchnia jest odporna na plamy i zadrapania przez wiele lat.

źródło i zdjęcia: Roca