W świecie mody projektanci co sezon promują trendy, które często nawiązują do stylów znanych sprzed lat. Podobnie jest w branży wnętrzarskiej. Takim właśnie powrotem do przeszłości są podłogi typu jodełka, które ostatnio stają się jednym z najgorętszych trendów w aranżacji wnętrz. Teraz jodełki dostępne są także w ofercie firmy DLH!

Od czasu, gdy znana projektantka mody Stella McCartney zdecydowała się w swoich showroomach klasyczne podłogi typu jodełka zestawić z odważnym, awangardowym wystrojem wnętrz, można zauważyć rosnącą popularność tego wzoru.

Wychodząc naprzeciw temu trendowi firma DLH wprowadziła do swojej oferty drewniane podłogi, ułożone w klasyczne wzory jodełek: tradycyjny, francuski i węgierski.

Jodełka to wzór ponadczasowy, nic więc dziwnego, że wracamy do niej tak chętnie. Obecnie cieszy się rosnącą popularnością wśród Polaków.

Klasyka po liftingu

Podłogi typu jodełka z oferty firmy DLH zostały stworzone w oparciu o innowacyjną technologię, która zapewnia trwałość i naturalność, a także łatwy i szybki montaż. Podłoga jest montowana na klej, co gwarantuje jej stabilność przez wiele lat. Fabrycznie olejowane lub lakierowane i utwardzane promieniami UV deski są bardzo wytrzymałe, a warstwowa budowa pozwala je układać także na ogrzewanych podłogach.

Jodełki dostępne w ofercie firmy DLH zbudowane są z 2 warstw drewna: wierzchniej warstwy szlachetnej o grubości 4 mm i podkładu liściastego lub iglastego.

W zależności od upodobań, wybrać można jodełkę klasyczną, w której czoło jednej deski łączy się z bokiem kolejnej pod kątem 90°, jodełkę francuską, gdzie wzór tworzą klepki parkietowe przycięte pod kątem 45°, a także jodełkę węgierską, o kącie przycięcia desek 22,5°.

W ofercie firmy DLH jodełki dostępne są w 2 klasach: Classic i Elegance. Ta pierwsza charakteryzuje się naturalnie różnorodną kolorystyką i dowolnym układem słojów co nadaje podłodze naturalny wyraz i dynamiczny rysunek. Dopuszcza się w niej zdrowe, a także szpachlowane sęki. Klasa Elegance to klepki o zbliżonej kolorystyce bez wyraźnych różnic w wybarwieniu, z dowolnym układem słojów, z dopuszczalnymi zdrowymi sękami. Daje bardziej jednolite pokrycie i tworzy gładką, niemalże monochromatyczną powierzchnię.

Podłoga typu jodełka jest dostępna w kilkunastu kolorach: Natural, Sahara, Vanilia, Alaska, Whisky, Champagne, Grey Pearl, Coffee, Dark oraz najnowszych wybarwieniach - White Pearl i Grey Eagle. Oprócz koloru możemy wybrać także rodzaj wykończenia. Delikatne szczotkowanie nadaje deskom autentyczny, nieco surowy wyraz, a lakier UV lub olej pozwalają osiągnąć odpowiednio efekt wysokiego połysku lub satynowej powierzchni.

źródło i zdjęcia: DLH Poland