Jaki kolor najlepiej odzwierciedli nasze nastroje w nadchodzącym roku? Według specjalistów firmy Benjamin Moore będzie to Shadow 2117-30. Podoba Ci się?

Kolor Roku 2017 według marki Benjamin Moore to Shadow 2117-30 - szlachetny fiolet, który kusi głębią i wielowymiarowością. Kolor, choć schowany w cieniu, dzięki ametystowej głębi uwodzi i nie pozwala o sobie zapomnieć.

Kolor Roku 2017 Benjamin Moore - Shadow 2117-30

- Niejednoznaczny i enigmatyczny Shadow 2117-30 jest prawdziwym mistrzem w tworzeniu nastroju. To jeden z tych kolorów, o których mówimy niedzisiejszy, a za chwilę okazuje się, że rewelacyjnie sprawdza się we wnętrzach na wskroś nowoczesnych - mówi o tegorocznym wyborze Ellen O'Neill, dyrektor kreatywna Benjamin Moore. - Shadow jest niezwykle wyrafinowanym odcieniem, który w zależności od kontekstu prowokuje lub odsłania swoją poetycką naturę, wnosi spokój albo pobudza do działania.

Zespół kreatywny Benjamin Moore przez 12 miesięcy analizował i badał trendy pojawiające się w kulturze, modzie, architekturze oraz przemyśle na całym świecie. Największą inspiracją okazała się sztuka i twórczość dawnych mistrzów pędzla - badania nad zależnościami światła i cienia na starych płótnach wyznaczyły kierunek poszukiwań Koloru Roku 2017 i nakierowały zespół kreatywny na drogę pełną szlachetnych odniesień.

Faktycznie, jeśli przyjrzymy się kolorowi Shadow 2017-30 uważniej, odnajdziemy w nim głębię charakterystyczną dla słynnych scen rodzajowych i martwych natur, które od stuleci zachwycają w muzeach na całym świecie.

Kolekcja Color Trends 2017 obejmuje 23 harmonijnie skomponowane odcienie. Co w niej znajdziemy? Z jednej strony pudrowe fiolety i róże oraz delikatne jak mgiełka błękity, z drugiej rubinowe czerwienie, szmaragdy i turkusy przywodzące na myśl drogocenne kamienie. Po raz pierwszy od kilku lat witamy także ponadczasową klasykę, opartą na stonowanych brązach, rudościach i khaki. Wszystkie nieco zamglone, niejednoznaczne, kuszą nie mniej niż tegoroczna skrywająca się w cieniu gwiazda.

źródło i zdjęcia: Benjamin Moore