Dwie znane blogerki-majsterkowiczki z "Pani to potrafi" otwierają pracownię we Wrocławiu. Zapewnią komplet narzędzi oraz know-how. W planach mają bezpłatne warsztaty i kursy dla zainteresowanych trendem "zrób to sam".

Patronat Czas na WnętrzePracownię "Pani to potrafi" we wtorek 8 listopada 2016 r. otworzą wrocławianki Anna Drozd i Beata Łańcuchowska, znane w całej Polsce majsterkowiczki i autorki bloga pod tą samą nazwą. Są specjalistkami od metamorfozy wnętrz i szeroko rozumianego DIY, czyli "zrób to sam".

- Przerabiamy, projektujemy, przycinamy, wiercimy, mocujemy i malujemy. Majsterkowanie zawsze sprawiało nam mnóstwo frajdy - mówi Anna Drozd. - Na naszym blogu udowadniamy, że kobiety doskonale odnajdują się w świecie narzędzi i materiałów. Jeśli dodamy do tego szczyptę kreatywności, to możemy własnoręcznie zrobić piękne rzeczy - zapewnia.

Zrobiły m.in. lampę z betonu, pokazywały, jak wykonać efektowną mozaikę na panelach podłogowych lub jak ze starej szafy z MDF zrobić mebel elegancki i pasujący do stylu wnętrza. Ich pomysły i realizacje okazały się inspirujące. Blog ruszył zaledwie przed rokiem, a majsterkowiczki zrobiły furorę w mediach i zdobyły tysiące fanów.

- Dlatego teraz wchodzimy z naszym pomysłem do realu - mówi Beata Łańcuchowska. - W pracowni będzie można pomajsterkować z nami, a także zrobić coś samodzielnie pod okiem fachowców, których będziemy zapraszać. Zamiast wyrzucać starą meblościankę czy krzesło, nadać im niepowtarzalny charakter. W naszej pracowni można też zrobić inne przedmioty z duszą, jak dekoracje czy zabawki

Pracownia "Pani to potrafi" znajduje się przy ul. Krakowskiej 56-62 i jest pierwszym miejscem tego rodzaju w mieście. Ułatwi wrocławianom realizację idei "zrób to sam", zarówno pasjonatom majsterkowania, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z DIY. Jest wyposażona w komplet narzędzi i elektronarzędzi, udostępnia również know-how (jedyny koszt związany jest z materiałami). Pracownia będzie organizowała bezpłatne warsztaty i kursy dla wszystkich zainteresowanych, w tym także dla dzieci i młodzieży.

Pracownia "Pani to potrafi"
Wrocław, ul. Krakowska 56-62

źródło i zdjęcia: blog "Pani to potrafi"