Konkurs Gepperta to jeden z najważniejszych konkursów dla młodych malarzy. Odbywa się od 1989 roku i w każdej edycji objawia nowe talenty. Uczestnicy są zgłaszani przez ekspertów z różnych ośrodków sztuki w całym kraju, a następnie wybór ten podlega ocenie Jury.

Tym razem tematem przewodnim stała się kondycja artysty. Organizatorzy pytają między innymi: "W jaki sposób definiuje medium i jak szuka własnego w nim miejsca? Co robi by nie popaść w bezrefleksyjne wpisywanie się w uznane schematy, poparte pustą rzemieślniczą maestrią, w przebrzmiałe postmodernistyczne >>igranie z konwencjami<<(…)? Czy stać go na romantyczne uniesienia i bunty? Czy może jest głównie chłodnym analitykiem rynku sztuki? Czy rozwijając własną osobowość twórczą młody malarz skłonny jest zaryzykować, postawić wszystko na >>rewolucyjną<< kartę?".

Jak na te pytania o rolę i miejsce twórcy we współczesnym społeczeństwie odpowiadają młodzi artyści? Trzeba się o tym przekonać, odwiedzając wrocławską galerię BWA Awangarda. A przy okazji zobaczymy, co piszczy w najświeższej malarskiej trawie.

Więcej informacji na stronie www.geppert.art.pl