Po co po ciemku szukać włącznika albo płacić za prąd, gdy światło nie jest nam potrzebne? Oświetlenie z czujnikiem ruchu lub zmierzchu to wygoda i oszczędność, które mogą nam towarzyszyć na każdym kroku.

Taśmy LED z czujnikiem ruchu można zamontować praktycznie w każdym zakamarku domu - w szafie, szafce nocnej czy pod ramą łóżka, aby ułatwiło nam poruszanie się po pokoju w nocy, bez zapalania górnego światła.

Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w garderobie i w szafie - nie będziemy musieli szukać włącznika ani pamiętać o zgaszeniu światła po dobraniu kreacji, a to pozwala zyskać kilka sekund o poranku. Oświetlenie z czujnikiem ruchu przyda się także w łazience, zwłaszcza jeśli mamy liczną rodzinę i nie każdy pamięta o tym, by zgasić światło po wyjściu. Taśmy LED dyskretnie zamontowane u podstawy wanny, brodzika, półki czy szafki łazienkowej mogą być jednocześnie ciekawą dekoracją. Doskonałym zastosowaniem dla taśmy LED z czujnikiem ruchu jest oświetlenie schodów - dzięki nim nie będziemy po omacku szukać włącznika światła.

Energooszczędne i dyskretne taśmy LED znakomicie sprawdzają się także jako oświetlenie dekoracyjne, które wyeksponuje ciekawe elementy wnętrza, takie jak witryna, regał, półka czy obraz.

Oświetlenie z czujnikiem ruchu i zmierzchu marki Activejet można wykorzystać także na zewnątrz budynku - oświetlić posesję wtedy, kiedy będzie nam to rzeczywiście potrzebne. Wystarczy wejść w obszar działania czujnika, aby ten automatycznie oświetlił drogę do domu czy wskazał, gdzie znajdują się drzwi do budynku. W ten sposób warto oświetlić wejścia na posesję, ganek, taras czy zakamarki ogrodu. Automatyczne oświetlenie zwiększa bezpieczeństwo i pozwala zapomnieć o obowiązku włączania i wyłączania lamp. Do minimum ogranicza też niepotrzebne zużycie energii.

źródło i zdjęcia: Activejet