Pojawienie się żywicy na drewnianym meblu to zwykle problem. Chyba że z mankamentu uczynimy atut. Projektanci Malita Just Wood z drewna i żywicy stworzyli więc oryginalną całość.

Żywica ma wiele zalet - jest odporna na wilgoć, co w przypadku blatu stołu jest nie bez znaczenia, można też w niej zatopić różne przedmioty, czyniąc z nich intrygującą i trwałą dekorację. Projektanci Malita Just Wood wypełnili więc szczeliny w drewnianych blatach stolików przezroczystą żywicą z zatopionymi w niej drobnymi obiektami. Efekt jest niecodzienny!

Stolik Malita Just Wood - detalPomysł okazał się tak ciekawy i oryginalny, że stolik kawowy z blatem z drewna akacjowego i żywicy z zatopionymi kawałkami węgla podczas jesiennych targów Warsaw Build zdobył nagrodę "Diament Designu" w kategorii "Nowatorskie materiały".

Fanom recyklingu Malita Just Wood proponuje do kompletu - krzesła z zatopionych w żywicy elektrośmieci. Tym zaś, którzy preferują naturalne materiały, spodobają się stoliki i biurka z drewna łączonego ze szkłem lub... żywym mchem. 

źródło i zdjęcia: Malita Just Wood