Wystarczy na nie spojrzeć, by dostrzec, że lustra włoskiej marki BMB Italy to nie efekt masowej produkcji, lecz przedmioty wykonane tradycyjnymi rzemieślniczymi metodami. Nic dziwnego, że cieszą się dużą popularnością wśród koneserów designu, przeglądają się w nich celebryci i członkowie królewskich rodów. Od niedawna lustra BMB Italy można kupić w salonach Dekorian w Polsce.

BMB Italy to kameralna, rodzinna manufaktura we Florencji. Założył ją w latach 70. XX w. ojciec dzisiejszego właściciela Daniela Testi. Twórca BMB Italy zainspirowany kontaktami ze znanymi osobistościami ze świata mody i designu wykorzystał swe techniczne wykształcenie i zrealizował marzenie - powołał do życia własną markę wnętrzarską. Skonstruował innowacyjną maszynę, która pozwoliła mu wynieść produkcję luster na całkowicie nowy poziom.

BMB Italy w niespotykany sposób łączy najnowocześniejsze technologie produkcji luster z głębokim szacunkiem do tradycji i sztuki rzemieślniczej. Park maszyn tej florenckiej manufaktury jest jednym z najbardziej innowacyjnych na świecie i pozwala np. wyginać tafle luster w fantazyjne kształty. Jednocześnie firma wykorzystuje wiedzę i system pracy stosowane już w XII-wiecznych weneckich warsztatach stolarskich.

Ten mariaż tradycyjnego rzemiosła artystycznego i najnowocześniejszych technologii dotyczy nie tylko samego sposobu wytwarzania luster BMB Italy, lecz także ich wzornictwa, w ofercie znajdziemy bowiem zarówno lustra stylizowane na antyki, jak i na wskroś nowoczesne, wręcz awangardowe.

Wyłącznym dystrybutorem luster marki BMB Italy w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

źródło i zdjęcie: Dekorian