Chcesz na ten sam kolor pomalować stalową balustradę, drewniany stolik i plastikowa skrzynkę na kwiaty? Kiedyś musiałbyś kupić 3 farby i jeszcze kombinować z dobraniem koloru. Dziś wystarczy jedna puszka V33 Direct Protect.

Uniwersalna farba Direct Protect firmy V33 nie tylko doskonale sprawdzi się na każdej z tych powierzchni, lecz również da ci pewność, że wszystkie elementy będą w tym samym kolorze. A masz ich do wyboru aż 18 i to w trzech rodzajach wykończeń: satynowym, metalicznym i piaskowym.

Formuła farby V33 Direct Protect sprawia, że można nią malować powierzchnie z drewna, metalu, PCV, aluminium, ocynku, a nawet powłoki galwaniczne. Użycie jednej farby na wielu różnych powierzchniach to gwarancja tego samego odcienia i oszczędność czasu i pieniędzy. Tym bardziej, że przed malowaniem nie trzeba stosować farby podkładowej (choć należy dokładnie podłoże oczyścić i odpylić). Farba ma doskonałe właściwości kryjące i zabezpiecza powierzchnię nawet na 7 lat. Chroni przed oddziaływaniem zmiennych warunków atmosferycznych - mrozu, opadów, promieniowania UV.

Najlepszy efekt malowania farbą Direct Protect uzyskamy, jeśli nałożymy 2 warstwy, a pistoletem natryskowym - 3 warstwy. Pomiędzy nakładaniem poszczególnych warstw należy odczekać 24 godziny. Należy również zachować odstęp 24 godzin pomiędzy nakładaniem poszczególnych warstw. Oczywiście niezbędne jest właściwe przygotowanie powierzchni - usunięcie łuszczącej się rdzy, wyrównanie powierzchni, przeszlifowanie papierem ściernym i dokładne odtłuszczenie (niektóre materiały, takie jak drewno i metal wymagają również przemycia acetonem).

Ostateczne właściwości i odporność powłoka uzyskuje po 15 dniach od wyschnięcia. Szczegółowe zalecenia dotyczące przygotowania różnych powierzchni znajdziemy na etykiecie farby.

źródło i zdjęcia: V33