NewWave Animals of the World - tak nazywa się nowa odsłona znanej kolekcji porcelany Villeroy & Boch. Na filiżankach i kubkach zagościły tym razem 4 motyle z 4 tropikalnych krajów świata - z Kolumbii, Kostaryki, Kuby i Brazylii. A wszystko to z okazji 15-lecia falistej porcelany.

Kultowa już kolekcja NewWave marki Villeroy & Boch w tym roku obchodzi 15. urodziny. Z tej okazji powstała nowa odsłona filiżanek i kubków z charakterystycznym zakręconym uchem -  NewWave Animals of the World. Jak nietrudno się domyślić, ozdobiły je wizerunki egzotycznych zwierząt, a dokładnie - tropikalne motyle.

Projektanci marki wybrali 4 najbardziej wyjątkowe gatunki pochodzące z Ameryki Środkowej i Południowej i z dbałością o najdrobniejszy szczegół nanieśli je na porcelanę! Motyl z połyskującymi niebieskimi skrzydłami, które pięknie skrzą się w blasku światła, to Morpho Cypris z Kolumbii. Lśniący głębokimi odcieniami koloru żółtego i czerwonego to Phoebis Avellaneda z Kuby, którego nazwa jest hołdem dla kubańskiej XIX-wiecznej pisarki Gertrudis Gómez de Avellaneda. Czerwono-czarny rzadki gatunek z Kostaryki to Fountainea Nobilis Peralta - jego charakterystyczną cechą jest umiejętność ukrycia się wśród egzotycznej flory dzięki brązowej barwie na wewnętrznej stronie skrzydeł. Intensywnie zielony to Theritas Mavors z Brazylii, którego barwa to świetny kamuflaż pozwalający mu skryć się wśród liści. Każdy z 4 egzotycznych motyli został naniesiony na cztery rodzaje filiżanek Villeroy & Boch.

Linia NewWave Animals of the World składa się z filiżanki na małe espresso (80 ml), kubków o pojemności 250 ml oraz 300 ml, a także filiżanki, która pomieści aż 400 ml np. pysznej białej kawy. Najnowszą odsłonę kolekcji można łączyć z innymi filiżankami z serii NewWave: klasycznie białymi lub ozdobionymi miastami świata, tropikalnymi ptakami lub rybami zamieszkującymi Wielką Rafę Koralową.

Dzięki filiżankom i kubkom NewWave Animals of the World możemy przy porannej kawie delektować się także pięknem najbardziej wyjątkowych motyli tropików!

źródło i zdjęcia: Villeroy & Boch