Wystarczająco gruba tafla lustra i piaskowany centralny element wyróżniają oprawy oświetleniowe LED Fortune BRITOP Lighting. Jakość użytych materiałów sprawia, że idealnie nadają się do podświetlania ciągów komunikacyjnych czy schodów. Odbite światło dyskretnie błyszczy na tle lustra, dając subtelne refleksy.

LED Fortune marki BRITOP Lighting to pierwsze i jak dotąd jedyne w Polsce wykonane z lustra oprawy oświetleniowe, które mogą być wykorzystane w ciągach komunikacyjnych i schodach. Zastosowana technologia pozwala na wykorzystanie tego oświetlenia również w przypadku schodów drewnianych. Chcąc zapewnić trwałość szklanych elementów, producent zastosował 4-milimetrową grubość tafli przy wymiarach głównego elementu 75 x 75 mm.

Lustro używane do produkcji LED Fortune wykonywane jest we Włoszech z najwyższej jakości szkła SAINT GOBAIN i w Belgii AGC. Uzyskano w ten sposób czystej, niezmiennej jakości odbicie oraz zachowanie naturalnych i żywych kolorów. Lustro dyskretnie błyszczy w wyniku załamania w nim strumienia światła, co pozwala uzyskać niepowtarzalne refleksy. Rodzaj i parametry użytego w oprawie materiału gwarantują niezmienność wyglądu w trakcie użytkowania. Dzięki temu mamy też pewność, że oprawa nie ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu.

Centralny element oprawy LED Fortune BRITOP Lighting, przez który wydobywa się strumień światła, może mieć kształt kwadratu w wersji Square bądź koła – Round. Powstaje on poprzez zmatowienie metodą piaskowania tylnej części lustra. Od strony zewnętrznej powierzchnia oprawy jest idealnie gładka. Takie rozwiązanie sprawia, że wydobywające się światło jest wyjątkowo miękkie i delikatne. Oprawa Fortune jest również delikatnie podświetlona wokół swojej krawędzi. Efekt ten możliwy był do uzyskania dzięki jej fazowanemu brzegowi. Daje to dodatkowo miękki, rozproszony strumień światła na powierzchni ściany lub schodów, do której zamocowana jest oprawa.

Oprawy Fortune BRITOP Lighting występują w opcjach zasilania 230 V oraz 12 V. W przypadku wersji 12 V producent dodatkowo oferuje miniaturowy, okrągły zasilacz najwyższej jakości, mieszczący się w puszce elektrotechnicznej o średnicy 60 mm. Występuje on w dwóch wersjach - 10 W i 15 W. W celu zachowania trwałości oprawy i gwarancji BRITOP Lighting zaleca stosowanie oryginalnych zasilaczy. Oprawy Fortune mają zintegrowane źródła światła LED i udziela się na nie gwarancji nawet do 30 tysięcy godzin.

Wymiana źródła światła może odbyć się tylko przez serwis producenta - dla zachowania gwarancji.

LED Fortune BRITOP Lighting standardowo dostępne są w dwóch rodzajach temperatur barwowych - ciepłej i zimniej, ale na życzenie (np. w przypadku projektów hotelowych czy restauracyjnych) producent może wykonać je także w innych kolorach (np. czerwony, zielony, niebieski, lub biały o pożądanej temperaturze barwowej światła). Opcja ta jest możliwa ze względu na fakt, że oprawy te w całości produkowane są przez BRITOP Lighting w Polsce.