Polska, brytyjska i szwedzka - te flagi były inspiracją dla pierwszych trzech zestawów mebli z autorskiej kolekcji, stworzonej w olsztyńskiej pracowni Studio Tkanin Nandoo.pl. Fotele i podnóżki powstają wspólnym wysiłkiem lokalnych rzemieślników - stolarzy, krawców i tapicerów. Patchwork na drewnianym stelażu prezentuje się elegancko i solidnie, ale droga do perfekcji była wyboista.

- Projekt mebli o wzorach zaczerpniętych z narodowych barw tworzyliśmy od podstaw metodą prób i błędów - mówi Anna Bułło, właścicielka Studia Tkanin Nandoo.pl. - Popularnych obecnie nadruków w ogóle nie braliśmy pod uwagę. Sprawdzaliśmy różne szablony, kroje i metody łączenia tkanin, szukaliśmy sposobu na skrojenie obicia tak, aby materiał dobrze "pracował" na fotelu. Był to spory wysiłek dla całego zespołu, ale satysfakcja jest tego warta.

Stelaż z drewna dębu lub buku okrywa obicie wykonane metodą patchworkową z najlepszej jakości tkanin od wiodących producentów. Do stworzenia biało-czerwonego i brytyjskiego zestawu użyto bawełny, natomiast szwedzki fotel i podnóżek mienią się nieco w świetle, bo są uszyte z weluru. Precyzja wykonania i dbałość o detale na każdym etapie produkcji gwarantują elegancki efekt i trwałość produktu. Zasadniczym założeniem było to, że meble mają służyć klientom latami i przez cały ten czas wyglądać doskonale.

Te fotele i podnóżki idealnie sprawdzą się w domach miłośników swojego kraju i narodowych barw oraz przestrzeniach firm identyfikujących się z konkretnym państwem, szkół językowych, biur podróży, a także klubów sportowych. To także oryginalny pomysł na prezent.

- Nasz pomysł oparliśmy na narodowych flagach - mówi Anna Bułło. - Zdobyliśmy przy tym bezcenne doświadczenie w konstruowaniu z patchworku skomplikowanych wzorów. To właśnie atut naszych mebli – projekt można dostosować do indywidualnych potrzeb, zainspirować się inną flagą czy logotypem firmy, zmienić kolory, faktury, kształt nóżek, wymiary. Chętnie podejmiemy się kolejnych wyzwań.

Dane techniczne:

  • wysokość: fotel - 105 cm, podnóżek - 44 cm,
  • szerokość: fotel - 85 cm, podnóżek - 72 cm,
  • głębokość fotel - 89 cm, podnóżek - 52 cm,
  • czas realizacji indywidualnego zamówienia - około 6 tygodni,
  • ceny za zestaw rozpoczynają się od 4480 zł (fotel - od 3600 zł, podnóżek - 880 zł).