Premiera filmu "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi" to idealna okazja dla firmy Samsung, aby zaoferować fanom sagi coś wyjątkowego - robot sprzątający POWERbotTM VR7000 otrzymał zupełnie nowy wizerunek. Teraz do złudzenia przypomina Stormtroopera lub mrocznego Dartha Vadera. Nowa linia urządzeń POWERbot™ Star Wars™ została tak zaprojektowana, by przywoływać obrazy i atmosferę tej kultowej serii oraz dać powód do radości jego użytkownikom. Przedstawiamy najważniejsze etapy powstawania tej wyjątkowej edycji robotów POWERbot™.

POWERbot™ - początek transformacji

Połączenie innowacyjnych funkcji robota sprzątającego z designem ilustrującym Dartha Vadera i Szturmowców dało początek wyjątkowemu produktowi. Projektanci marki Samsung rozpoczęli transformację od znalezienia elementów wspólnych dla robotów sprzątających i postaci z filmu. Duża moc ssąca odkurzacza i technologia Cyclone Force™ przypominają niezłomność bohaterów kultawoej sagi. Opuszczana zasłona szczotek bocznych Edge Clean Master™, wymiatająca kurz z kątów z precyzją miecza świetlnego, to z kolei ukłon w stronę pełnych napięcia scen walki.

Design podkreślający esencję Gwiezdnych Wojen

POWERbot™ z limitowanej edycji Star Wars™ to pierwsza próba marki Samsung nadania artykułom gospodarstwa domowego cech postaci z filmu. Jako że inspirowano się bohaterami kultowych na całym świecie Gwiezdnych Wojen, w pierwszej kolejności należało uchwycić to, za co kochają ich fani. Projektanci osobiście spotkali się z członkami społeczności entuzjastów Gwiezdnych Wojen, by przeprowadzić z nimi wywiady. Dzięki uzyskanym w ten sposób informacjom mogli sprawić, że tworzony produkt wywoła w miłośnikach sagi wyjątkowe emocje.

Detale, które odzwierciedlają moc

Poprzedni model robota POWERbot™ musiał przejść częściową modyfikację kolorystyki, by mógł właściwie oddać wygląd Dartha Vadera i Stormtroopera. Tak więc "Czerń Śmierci" to rezultat licznych eksperymentów i analiz ogromnej liczby odmian koloru czarnego. Uzyskana barwa umieszczona została na przedniej, zewnętrznej części Dartha Vadera, przez co robot wydaje się być potężny niczym wielki Lord. Przejrzystą komorę na kurz oraz czerwoną nakrętkę Cyclone Force™ zaprojektowano tak, aby użytkownik lepiej widział proces ssania. Te elementy wyróżniają się ciemniejszym odcieniem, który oddaje złożony charakter postaci. Wytężone prace nad modyfikacją koloru opłaciły się – pozwalają urządzeniu o wiele dokładniej odzwierciedlić bohatera filmu.

Idealne podobieństwo

W przypadku robotów POWERbot™ z limitowanej edycji Star Wars™ „twarze” Dartha Vadera i Stormtroopera nadrukowane zostały na przedniej części urządzenia oraz na powierzchni komory na kurz. Aby wiernie oddać wizerunek bohatera, projektanci musieli stworzyć ogromną liczbę wersji próbnych, zanim udało im się sprawić, że postać z filmu "ożyła".

Mobilność w akompaniamencie głosów z Gwiezdnych Wojen

Efekty dźwiękowe zapożyczone zostały od bohaterów sagi, przez co użytkownik może poczuć się, jakby sam był jej częścią. Celem projektantów było takie dobranie dźwięków, by właściwie przekazywały informacje o tym, co aktualnie dzieje się z odkurzaczem, np. komenda ,,Masz moc” sygnalizuje, że urządzenie pracuje w trybie turbo. Twórca interfejsu w ramach kinowego maratonu obejrzał wszystkie części sagi i stworzył scenariusz zawierający cytaty dopasowane do funkcji robotów POWERbot™. Do nagrania wypowiedzi zatrudniono preferowanych przez fanów aktorów. Fani Gwiezdnych Wojen będą mieli miłą niespodziankę, kiedy usłyszą cytaty z filmu czy charakterystyczny świszczący oddech Dartha Vadera, jako oznakę rozpoczęcia sprzątania.

Opakowanie - część Twojej kolekcji

Opakowania produktów powiązanych z popularnymi dziełami często same stają się przedmiotami kolekcjonerskimi. Samsung ogromną wagę przywiązał do podniesienia jakości pudełka nie tylko po to, by zapewnić użytkownikom radość z jego otwarcia, ale także umożliwić im dołączenie go do kolekcji. Ilustracje Dartha Vadera i Stormtroopera z przodu opakowania odróżniają produkty edycji specjalnej od tych już istniejących. Zamieszczono na nich także listę funkcji, na której znajdują się wszystkie efekty dźwiękowe robota. Ponadto, jako dodatkowy ukłon w stronę użytkowników, podstawowe opakowanie zostało zabezpieczone przed zniszczeniami i umieszczone w odrębnym tekturowym pudełku. Pozwala to przechowywać zarówno sam produkt, jak i jego oryginalne opakowanie w osobnych pudełkach.

Projektanci firmy Samsung włożyli wiele pracy, by zapewnić spójność w historii wybranych bohaterów i stworzyć produkt, który wyzwala te same emocje, które fani odczuwają względem sagi.

POWERbot™ w limitowanej edycji Star Wars™ to bowiem owoc szczerej intencji dania użytkownikom możliwości czerpania radości z codziennych obowiązków.