Zwijacz na wąż ERGO XS™ zdobył najważniejszą na świecie nagrodę z dziedziny wzornictwa. To już drugi produkt zaraz po narzedziach Pastel™ nagrodzony produkt w tym roku.

Najlepsi z 6300 produktów!

Przyznawane od 63 lat nagrody Red Dot Design nazywane są branżowymi Oskarami. Międzynarodowe jury nagradza najlepszych z najlepszych. Zawsze są to doskonale zaprojektowane, innowacyjne produkty wysokiej jakości. - Nagroda cieszy nas tym bardziej, że jury doceniło obydwa zgłoszone przez nas produkty - mówi Rafał Słabik, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie Cellfast.

Nagrodzony zwijacz na wąż ERGO XS™ miał w tym roku ogromną konkurencję. W sumie do walki o nagrodę stanęło w tym roku ponad 6 300 produktów. Jest to największa liczba zgłoszeń w historii konkursu. Zauważalną kwestią jest też większa różnorodność produktów i lepsza jakość ich wykonania.

Nagrody dla produktów firmy Cellfast to efekt pracy konstruktorów z Cellfast Design Group oraz duetu projektantów z pracowni KABO&PYDO. Przyznając nagrodę Red Dot eksperci poza dobrym wzorem, oceniali zgłoszenia pod kątem trwałości produktów. W tę filozofię idealnie wpisują się produkty firmy Cellfast. - Zawsze ogromne znaczenie ma dla nas jakość wykorzystywanych materiałów – tłumaczy Rafał Słabik.

Zwijacz na wąż ogrodowy - wygoda i funkcjonalność

Zwijacz zmienia myślenie o sprzętach ogrodniczych. W tym nowoczesnym, lekkim i wytrzymałym urządzeniu mieści się 12 metrów węża, zraszacz oraz złączki. Można je zamontować po obu stronach zwijacza w zintegrowanych uchwytach, a dzięki dołączonemu wieszakowi tę niewielką skrzynkę można również powiesić na ścianie. Kompaktowe urządzenie nie zajmuje cennego miejsca, a przy okazji jego obsługa praktycznie nie wymaga wysiłku. - Zwijacz powstał z myślą o właścicielach niewielkich ogródków - mówi Rafał Słabik, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Cellfast - Coraz częściej są to mieszkańcy dużych miast.

Zastosowane w urządzeniu rozwiązania, a także wykorzystane przy produkcji materiały sprawiły, że nie można przejść koło niego obojętnie. Wyjątkowość urządzenia docenili też jurorzy przyznając mu prestiżową nagrodę Red Dot.

Prestiżowa nagroda Red Dot

Nagrody przyznawane są od 1955 r. przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen. Zawsze trafiają do producentów innowacyjnych produktów wysokiej jakości, które wyróżnia nowoczesny design. Nagrody Red Dot przyznawało w tym roku międzynarodowe jury składające się z 39 ekspertów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, naukowców, projektantów i dziennikarzy. Po raz pierwszy firma Cellfast otrzymała tą prestiżową nagrodę w 2015 roku za system wodny ERGO.