Zarówno doświadczony szef kuchni jak i początkujący amator gotowania pragną, aby ich kuchnia wpisywała się nie tylko w najnowsze trendy wnętrzarskie, ale by była także w pełni funkcjonalna. Nowa bateria Oras Optima nie dość, że wygląda niezwykle nowocześnie to jej funkcjonalności potrafią zamienić codzienne obowiązki w prawdziwą przyjemność.

Kuchnia profesjonalna

Stojąc przed wyborem baterii kuchennej, naszą szczególną uwagę przykuwają modele posiadające wiele przydatnych funkcji. Sama wyciągana wylewka to dziś zdecydowanie za mało, by spełnić oczekiwania wymagających klientów. Nie bez znaczenia pozostaje design baterii, który coraz częściej odgrywa kluczową rolę w nowoczesnych, modnych wnętrzach. Mając na uwadze walory estetyczne urządzeń oraz potrzeby użytkowników firma Oras stworzyła baterię kuchenną, która zaskakuje swoją innowacyjnością i nietuzinkowym wyglądem.

Oras Optima to model hybrydowy, łączący w sobie funkcjonalności baterii bezdotykowej i tej uruchamianej manualnie. Uchwyty na zimną i ciepłą wodę pozwalają z łatwością kontrolować jej objętość i temperaturę. Natomiast funkcja uruchamiania bezdotykowego, którą można łatwo włączyć i wyłączyć, umożliwia zachowanie najwyższego poziomu higieny użytkowania. Innowacyjnym elementem konstrukcji baterii jest wysoka, elastyczna wylewka, która pozwala napełnić wodą nawet wysokie naczynia, takie jak wazony, oraz z łatwością opłukać garnki czy patelnie. Na wygodę użytkowania wpływa także elektroniczny wyświetlacz temperatury, którą regulować można za pomocą pokrętła. Zabieg ten zapobiega ewentualnym poparzeniom i zapewnia maksimum bezpieczeństwa zarówno dzieciom, jak i osobom starszym. Nową baterię Oras Optima zaprojektowała Kirsi Svärd - fińska projektantka, którą inspiruje wygoda i jakość pracy w profesjonalnych kuchniach.

Design prosto z Finlandii

Nowa bateria Oras Optima to z jednej strony prostota, a z drugiej nowoczesność formy. Ze względu na wysoką wylewkę i duże gabaryty, bateria świetnie sprawdzi się w przestronnych kuchniach oraz tych z wyspą kuchenną. Niezwykle oryginalny, nowoczesny design tego modelu sprawia, że może on być doskonałym uzupełnieniem zarówno wnętrz awangardowych, jak i tych bardziej klasycznych lub wręcz minimalistycznych. Natomiast kolorystyka baterii utrzymana w odcieniach czerni z chromowanym wykończeniem nadaje całemu wnętrzu szczypty elegancji. Ponadto, dzięki zastosowaniu w jej konstrukcji innowacyjnej technologii i przez wzgląd na jej przyciągający wzrok design, będzie służyła swoim użytkownikom przez wiele lat, stając się prawdziwą ozdobą kuchni i nieocenionym pomocnikiem podczas wykonywania codziennych, domowych obowiązków.