Ceramstic, wiodący producent płytek ceramicznych, poszerza autorską kolekcję Kaczanowski Design o nowe serie dekorów – Cmok i Ćwir. Dekoracje o wymiarach 90x30 cm można kupić już od połowy lutego u wybranych dystrybutorów działających na terenie całego kraju, a także w showroomie przy ul. Burakowskiej 5/7 w Warszawie.

- Dekory z nowej kolekcji mogą być ciekawym uzupełnieniem dla glazury utrzymanej w jednym kolorze, a także urozmaiceniem w minimalistycznym wnętrzu. Dzięki nim możemy dodatkowo podkreślić motyw przewodni, dominujący w naszym domu np. wciąż bardzo modne nawiązania do natury - mówi Patryk Kaczanowski, projektant marki Ceramstic.

Polska natura Na dwóch dekoracjach serii Ćwir pojawiły się ptaki zimujące w Polsce. Zimową grafikę dopełniają białe tło oraz uproszczone pnie i gałęzie drzew. Dekoracje można wykorzystywać do aranżacji nie tylko łazienek i kuchni, ale też salonów i sypialni. Ćwir doskonale zaprezentuje się także w miejscach użyteczności publicznej np. w restauracjach.

Pop-art na nowo

Dwa nowe dekory CMOK, przedstawiające czerwone usta, nawiązują do nurtu artystycznego pop-art. Przypadną do gustu wszystkim, którzy ekspresyjnie wyrażają siebie i dobrze czują się w podobnych wnętrzach. Płytki te sprawdzą się w śmiałych aranżacjach. Chętnie sięgną po nie miłośnicy intensywnych barw. Świetnie będą też prezentowały się jako mocny akcent kolorystyczny w stonowanych wnętrzach oraz w małych pomieszczeniach, które potrzebują ożywienia.

Nowa propozycja Ceramstic jest odważną odpowiedzią na ugruntowany już w designie trend minimalizmu. Patryk Kaczanowski zachęca, aby przy poszukiwaniu pomysłów na aranżacje przestrzeni czerpać inspiracje z otoczenia, w którym jest mnóstwo kolorów oraz przeróżnych wzorów i faktur. Zestawianie zdecydowanych barw czy odważne motywy dekoracyjne pozwalają na podkreślenie indywidualnego charakteru przestrzeni.

– Projektując najnowsze kolekcje czerpaliśmy z bogactwa natury, którą inspirowana jest cała seria. W jej skład wchodzą także dekory: Opp! Bzz z motywem liścia monstery dla osób żyjących na luzie i mających dystans do designu, Opp! Kap nawiązujące do kropli wody – propozycja dla małych i dużych. Z kolei seria Opp! Szsz to dekoracje w gorącym tropikalnym klimacie, gdzie natura została symbolicznie przedstawiona w postaci owada - podsumowuje Kaczanowski.

Personalizowane płytki

Dla osób, które w personalizacji wnętrza chcą pójść o krok dalej, Ceramstic przygotował unikatową na rynku ofertę nadruku własnego projektu na płytkach ceramicznych. Wystarczy dostarczyć projekt do showroomu przy ul. Burakowskiej. Koszt płytek spersonalizowanych pod klienta jest wyceniany indywidualnie. Cztery nowe dekory mają wymiary 90x30 cm. Nowe dekoracje wraz z propozycjami aranżacji są dostępne na stronie internetowej Ceramstic.