Patrz pod nogi! Zwłaszcza jeśli masz pod nimi taki grunt! Designflooring - producent luksusowych podłóg winylowych poleca kolekcję Korlok. A w niej kilkanaście wzorów inspirowanych szlachetnymi gatunkami drewna. Wyłącznym dystrybutorem tej kolekcji w Polsce są salony z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Z wielu rzeczy można zrezygnować, ale na podłodze nie można oszczędzać. To co mamy pod stopami decyduje nie tylko o wyglądzie naszego domu, ale i o naszym samopoczuciu. Podłogi nie wymieniamy co roku, dlatego jej wybór powinniśmy przemyśleć bardzo dokładnie.

Jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych na posadzkach jest drewno. Króluje od stuleci zachwycając ponadczasowym wyglądem, ciepłem i naturalną strukturą. Ale… jak każdy władca bywa kapryśne i dość wymagające. Nie każdy chce i może mu sprostać. Na szczęście teraz ma swojego godnego następcę.

Podłogi winylowe - to rewolucyjny materiał wykończeniowy, do którego zaczynamy się coraz bardziej przekonywać. I słusznie - bo mają cały arsenał zalet, które pozwalają im stawać w pierwszym rzędzie z podłogami drewnianymi, kamieniem czy ceramicznymi płytkami.

Dzięki salonom z ekskluzywnymi artykułami wyposażenia wnętrz Dekorian Home - od roku możemy cieszyć się luksusowymi podłogami z winylu europejskiej marki Designflooring.

Same zalety

Przede wszystkim są prawie niezniszczalne. Wytrzymałością przewyższają naturalne drewno, dorównują płytkom ceramicznym i kamiennym - z tą małą różnicą, że w przeciwieństwie do nich są ciepłe w dotyku. I niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie odkształcą się pod wpływem upadku ciężkich i ostrych przedmiotów, nie ukruszą, nie straszne im ścieranie, wilgoć, wysokie temperatury i woda. Dlatego mogą być z powodzeniem stosowane w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych. Sprawdzą się w przedpokoju, kuchni, a nawet łazience.

Podłogi winylowe gwarantują komfort użytkowania przez długie lata. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób wrażliwych na odgłosy. Pomieszczenie z podłogą wyłożoną winylem ma znacznie lepszą akustykę niż np. posadzki wykończone panelami laminowanymi.

Po winylowych podłogach można bez skrępowania chodzić w szpilkach (bez efektu nieprzyjemnego stukania i mikro wgłębień), bawić się z ulubionym czworonogiem (nie słychać drapania pazurków), a i bieganie najmłodszych lokatorów nie będzie w stanie wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej wrażliwych sąsiadów. Dzięki temu doskonale nadają się do budynków wielorodzinnych.

Panele winylowe możemy bez problemu kłaść na ogrzewaniu podłogowym. Mają odpowiednią grubość (zazwyczaj 3-7 mm), dobrze przepuszczają ciepło, szybko się nagrzewają i co najważniejsze nie wypaczają pod wpływem temperatury.

Z czego są zrobione?

Podłogi winylowe Korlok konstruowane są warstwowo. Warstwę wierzchnią stanowi tzw. powłoka K-Guard, która zapewnia higieniczne i łatwe w utrzymaniu pokrycie podłogi. Kolejną warstwą jest PU o grubości 0,55 mm czyli warstwa użytkowa. To dzięki niej podłogi Designflooring są wyjątkowo odporne na ścieranie oraz mechaniczne uszkodzenia.

Jednak nowością zastosowaną w tej kolekcji jest rdzeń Rigid Kore, który dzięki sztywnej konstrukcji zapewnia podłodze wysoką stabilność i zapobiega odbijaniu się materiału, na którym podłoga została zamontowana (np. płytek ceramicznych).

Rdzeń Rigid Kore to w tej chwili najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie stosowane w segmencie podłóg winylowych. Warstwą odpowiedzialną za tłumienie hałasów jest podkład akustyczny, który pochłania 20 dB dźwięku rozchodzącego się po podłodze.

Dzięki temu panele z kolekcji Korlok uchodzą za jedne z najcichszych podłóg na rynku. Jak je montować?

- W przeciwieństwie do innych produktów z twardym rdzeniem, deski z serii Korlok można w procesie instalacji łatwo nacinać i łamać bez użycia specjalistycznych narzędzi - mówi Scott Cochrane, dyrektor generalny marki Designflooring.

- System zatrzasków i zmodyfikowana technologia rdzenia gwarantują, że architekci, projektanci wnętrz i specjaliści od montażu mogą uzyskać designerską podłogę bez potrzeby używania kleju i przy minimalnym przygotowaniu powierzchni - wyjaśnia.

Rzeczywiście, zamki produkowane w technologii 5G sprawiają, że podłoga jest bezproblemowa w montażu. Z jej położeniem jest w stanie poradzić sobie jedna osoba, nawet w małym i wąskim pomieszczeniu z dużą ilością drzwi.

Podłogi Korlok montuje się bardzo prosto, przy minimalnym przygotowaniu podłoża. A to oznacza, że luksusową podłogę możemy mieć szybko i to przy minimalnym bałaganie i zabrudzeniu wnętrza. Dlatego polecane są w przypadku potrzeby szybkiej metamorfozy, np. w przestrzeniach komercyjnych.

Unikatowe wzornictwo

No właśnie. Bo to, za co najbardziej kochamy podłogi winylowe, to ich atrakcyjny wygląd i umiejętność bezbłędnego naśladowania niemal dowolnego materiału. Dzięki specjalnej technice skanowania i nadruku cyfrowego winyle są w stanie imitować zarówno kamień jak i drewno i to naprawdę w taki sposób, że na pierwszy rzut oka są właściwie nie do odróżnienia.

Do stworzenia kolekcji Korlok zainspirowało projektantów drewno, a właściwie kilkanaście szlachetnych gatunków drzew rosnących w europejskich i północnoamerykańskich lasach. W ten sposób na szerokich, pięknych deskach powstało 12 wzorów odwzorowujących rysunki struktury drewna: słoje, sęki, tonacje kolorystyczne. Spośród nich wyróżnia się Texas White Ash, elegancki jesion o ciepłej, neutralnej barwie, Washed/Smoked Butternu czyli szary, wędzony orzech oraz Urban Oak, dąb o delikatnie szczotkowanej strukturze.

Różnorodność niuansów kolorystycznych, rodzaje wykończeń - wszystko to sprawia, że kolekcja sprosta wymaganiom wielu klientów. Będzie fantastycznie prezentować się we wnętrzach zaaranżowanych w popularnym stylu skandynawskim, modnym vintage, eklektycznym oraz modern classic.

Producent udziela 15-letniej gwarancji (w obiektach użyteczności publicznej) oraz 30-letniej gwarancję we wnętrzach mieszkalnych. Wszystkie podłogi winylowe marki Designflooring posiadają atest higieniczny i są bezpieczne w użytkowaniu. Kolekcja Korlok dostępna jest w salonach z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home (www.dekorianhome.pl).