Już 5 września o godz. 13.00 w Starej Fabryce Koronek przy ul. Burakowskiej 5/7 w Warszawie rozpocznie się pierwsze networkingowe spotkanie dla architektów. Pomysłodawczynią i organizatorką tego wyjątkowego wydarzenia jest Iza Gemzała - projektantka, autorka bloga Prosty Plan. Bogaty program warsztatów i szkoleń w otoczeniu znanych warszawskich showroomów wnętrzarskich mają inspirować do wymiany poglądów, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. W końcu zawód architekta nie należy do najprostszych!

Znamy się (nie)tylko z widzenia…Nawiąż nowe znajomości na Pikniku Architekta!

Idea pikniku koncentruje się wokół spotkania, ale i poznania. Ma to być niepowtarzalna okazja, by wspólnie zmierzyć się z głównymi wyzwaniami zawodu architekta, wzajemnie się zainspirować, podzielić wiedzą. Razem wyruszyć na poszukiwania: nietuzinkowych inspiracji, oryginalnych produktów, nieszablonowych rozwiązań. Przy okazji nawiązać nowe kontakty, przenieść znajomości z wirtualnego świata do rzeczywistego - rozmowy, rozmowy, rozmowy… to one mają niezobowiązująco snuć się wśród ceglanych murów dawnej Fabryki Koronek.

Idea wydarzenia zakłada także spotkania architektów z dobrym designem! Na Pikniku nie zabraknie najlepszych salonów wyposażenia wnętrz oraz wyjątkowych partnerów, którzy doskonale rozumieją specyfikę pracy projektantów.

Trzy razy NAJ - zapowiedź w wielkim stylu

Najciekawsze warsztaty, najpiękniejsze wnętrze, najpyszniejsze jedzenie to wszystko czeka na uczestników wydarzenia. Eksperci będą się mierzyć z trudnymi tematami np. technologii zmieniającej wnętrza, trudnej sztuki home staging’u czy urządzania łazienki bez płytek. Nie zabraknie także szkoleń wizerunkowych poświęconych np. budowaniu marki architekta w mediach wnętrzarskich.

A to wszystko w absolutnie pięknym, industrialnym wnętrzu Starej Fabryki Koronek. Jest to jedno z najbardziej niezwykłych, inspirujących miejsc na mapie Warszawy. Rodzinny zakład Lanadau’ów, działający przy Burakowskiej od 1910 r., cieszył się wielką renomą w całej Polsce (posiadał przedstawicielstwa m.in. we Lwowie, Katowicach, Wilnie). Błyskawiczne tempo rozwoju fabryki przerwał wybuch II wojny światowej. Przetrwał główny gmach fabryki wzniesiony na planie litery L z charakterystyczną nietynkowaną cegłą, który przenosi nas w czasy tkanych ręcznie koronek…W takim wnętrzu gości zachwycić ma także najpyszniejsze menu i wyborne czerwone wino.

Specjaliści od designu - kto wspiera event dla architektów?

Wszystkich partnerów Pikniku Architekta łączy zamiłowanie do dobrego designu oraz niezwykle staranny dobór produktów do swojego portfolio. Autorska kolekcja BBHome; ogólnopolska sieć salonów wyposażenia wnętrz Dekorian Home; Atelier Mesmetric z wzornictwem z najwyższej światowej półki; producent wysokiej jakości mebli na wymiar Studio Prostych Form; TEMA - przedstawicie firmy Gira w Polsce oraz producent najwyższej jakości płytek - Opoczno będą do dyspozycji uczestników.

Partnerem organizacyjnym Pikniku jest Home Sweet Home PR, firma doradztwa komunikacyjnego specjalizującą się w obsłudze firm, marek i osób związanych z branżą dom i wnętrze.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Elle Decoration, Label Magazine, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, Weranda i urządzamy.pl.

Piknik Architekta ma szansę stać się wyjątkowym wydarzeniem, które będzie inspirować branżę architektów. Iza Gemzala wierzy w siłę osobistego kontaktu i dobrą kawę. I z pewnością jedno i drugie odnajdą projektanci w czasie tego niezwykłego spotkania w Starej Fabryce Koronek.

Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na www.piknikarchitekta.pl. Udział w Pikniku Architekta wymaga uprzedniego zarejestrowania się na stronie organizatora.