27 galerii, ponad 30 wystaw i ponad 50 artystów. Już po raz 9. prywatne galerie sztuki zapraszają na Warsaw Gallery Weekend. W dniach 20-22 września galerie z Warszawy oraz z Gliwic, Katowic i Poznania przygotują, specjalnie na tę okazję, premierowe wystawy polskich i zagranicznych artystów, prezentując to, co na polskiej scenie artystycznej najciekawsze i najbardziej aktualne.

Warsaw Gallery Weekend to coroczny przegląd sztuki współczesnej organizowany przez prywatne galerie. Jest już tradycją, że wydarzenie odbywa się w przedostatni weekend września, w tym roku będzie to 20-22.09.2019.

Do programu głównego 9. edycji Warsaw Gallery Weekend rada programowa zakwalifikowała 27 galerii, które przygotują premierowe wystawy zarówno twórców uznanych, już ze znaczącym dorobkiem, jak i najgorętszych nazwisk młodej sceny artystycznej, o których dopiero zaczyna być głośno. W tegorocznym programie oprócz galerii z Warszawy zagoszczą też galerie z Gliwic, Katowic i Poznania.

Warsaw Gallery Weekend - więcej niż wystawy

Bogaty program Warsaw Gallery Weekend uzupełniają spotkania z artystami i galerzystami, akcje, koncerty i dyskusje oraz dziewięć wystaw towarzyszących programowi głównemu w partnerskich instytucjach i galeriach.

Nową inicjatywą jest Środkowoeuropejska Platforma Sztuki Współczesnej - spotkanie artystów i kolekcjonerów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W jej ramach odbędą się panel dyskusyjny i pokazy performansów, zaś specjalnym gościem będzie Grażyna Kulczyk, która zaprezentuje ufundowane przez siebie Muzeum Susch.

Po raz kolejny przyznana zostanie też Nagroda Fundacji Sztuki Polskiej ING w postaci zakupu do jej kolekcji wyróżniającej się pracy polskiego artysty prezentowanej w ramach Warsaw Gallery Weekend.

Już od lat lokalna scena artystyczna uznawana jest za najbardziej dynamicznie rozwijającą się w Europie. Dlatego właśnie Warsaw Gallery Weekend z roku na rok przyciąga coraz większą widownię, od entuzjastów sztuki po specjalistów, kolekcjonerów i galerzystów.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 20 września od wernisaży, które będą się odbywać równolegle we wszystkich galeriach od godz. 17 do 21. W sobotę i niedzielę czynne będą w godz. 12-19. Wstęp na wszystkie wystawy i spotkania jest bezpłatny.

Uczestniczące galerie:

ASYMETRIA / WOLSKIE CENTRUM KULTURY , BWA WARSZAWA , DAWID RADZISZEWSKI , ESTA , FUNDACJA GALERII FOKSAL, FUNDACJA PROFILE, GALERIA M 2 , HIGH , INSTYTUT FOTOGRAFII FORT, JEDNOSTKA , LE GUERN, LETO , LOKAL_30 , MONOPOL, OLSZEWSKI GALLERY , PIKTOGRAM , POLA MAGNETYCZNE , POLANA INSTITUTE , PROPAGANDA , RASTER , RODRIGUEZ GALLERY , SERCE CZŁOWIEKA , STEREO, SZARA , SZYDŁOWSKI , WIZYTUJĄCA , WSCHÓD

Warsaw Gallery Weekend 2019 20–22.09.2018

Galerie czynne:

Piątek, 20.09: 17.00–21.00 (wernisaże wystaw)

Sobota, 21.09: 12.00–19.00

Niedziela, 22.09: 12.00–19.00