Co godzinę na całym świecie ludzie zużywają 54,9 mln butelek PET. Taka ilość na wysypisku byłaby stosem wyższym niż statua Chrystusa Zbawiciela z Rio de Janeiro (38 m). W skali jednego dnia zużycie sięga 1,3 miliarda takich butelek, co można porównać do stosu wielkości połowy wieży Eiffla w Paryżu. Gdyby wszystkie plastikowe butelki sprzedane w 2019 r. zostały zebrane w stosie, byłyby wyższe niż najwyższy budynek świata, Burj Khalifa w Dubaju, który mierzy 828 metrów! W Polsce zużywa się rocznie 3,5 mln ton plastiku. Rozkład butelki PET trwa średnio 500 lat.

W jaki sposób możemy pomóc naszej planecie?

W Livingroom zrobiliśmy pierwszy krok w kierunku oczyszczania ziemi z nadmiaru plastiku. Marka Livingroom do kolekcji dołączyła tkaniny tapicerskie firmy Woven Bottles wykonane z poliestru stworzonego ze 100% przetworzonych butelek PET. Materiał w dotyku i wyglądzie nie różni się niczym od zwykłych tkanin poliestrowych. Jako tapicerka zapewnia maksymalny komfort siedzenia, miękkość i trwałość. Występuje w szerokiej palecie barw.

Jak powstaje tkanina z butelek?

Oszczędność wody, energii i mniejsza emisja CO2

Prawie każdy produkt powstający w procesie produkcji zużywa energię, wodę oraz powoduje emisję dwutlenku węgla. Ma to olbrzymi wpływ na środowisko. Produkcja z R-PET (recyklingowanego poliestru) wymaga 86% mniej wody, 70% mniej energii niż zwykły poliester. Emisja CO2 z R-PET jest o 75% niższa. 1 kg RPET może ochronić środowisko przed zanieczyszczeniem go 60 butelkami. Podsumowując wykorzystując RPET możemy nie tylko powstrzymać wyrzucanie plastiku na wysypiska i do oceanów, ale także oszczędzać nasze zasoby naturalne.

Liczby pokazują

Kanapa, która na otapicerowanie potrzebuje tkaniny o wymiarach 10 x 1,40 m i wykorzystuje materiał wykonany z 100% z RPET o wadze 590 GSM do produkcji zużywa aż 459 butelek (0,5 L o wadze 18 g). Kupując meble w tkaninie Regain firmy Woven Bottles ratujesz planetę przed zatonięciem w tonach plastiku.

Certyfikaty potwierdzają

Tkanina Regain wykonana z recyklingowanego poliestru jest bezpieczna dla użytkownika. Potwierdzają to testy i certyfikaty nadane przez światowych liderów branży w zakresie testów jakości, w tym: Intertek (zapewnienia jakość i bezpieczeństwo produktów, procesów i systemów.) OEKO-Tex® Standard 100 (znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Potwierdza brak substancji szkodliwych), GRS (Global Recycled Standards - certyfikacja włókien pochodzących z recyklingu), BSCI (poświadcza społeczne i etyczne warunki pracy w fabrykach).

Mając świadomość jak wielkim zagrożeniem dla naszego środowiska jest plastik i jednocześnie mając wiedzę, że można go wykorzystać, marka Livingroom nie mogła stać obojętnie. Natychmiast do kolekcji tkanin dołączyła tkaniny firmy Woven Bottles, bo bardzo im zależy, aby przyszłe pokolenia mogły nie tylko wygodnie wypoczywać na meblach Livingroom, ale i relaksować się w przyjaznym i czystym otoczeniu.

Więcej informacji na: www.livingroom.pl