Galeria obrazów, które można oglądać na ekranie telewizora Samsung The Frame wzbogaciła się właśnie o działa takich artystów, jak Claude Monet czy Auguste Renoir. Wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie aby ze świata telewizji czy serwisów VOD, przenieść się do najbardziej znanych światowych muzeów i obcować z dziełami malarzy flamandzkich, impresjonistów czy sztuką współczesną.

The Frame to telewizor, która w niezwykły sposób łączy technologię i sztukę. Gdy jest wyłączony film, na jego ekranie możemy podziwiać najwyższej jakości reprodukcje dzieł sztuki oraz własne fotografie. Można też korzystać z zasobów sklepu ze sztuką - Art Store, który wzbogacił się właśnie o reprodukcje 38 obrazów, prezentowanych na co dzień w zbiorach Muzeum Thyssen w Hiszpanii. W sumie do wyboru w Art Store jest już ponad 1200 dzieł, w tym obrazy, zdjęcia czy grafiki.

Nowe obrazy uzupełniają kolekcję dzieł dostępnych od października 2019 roku, a prezentowanych w ramach współpracy firmy Samsung z Muzeum Thyssen pod nazwą “The Impressionists and The Photography”. Dotychczas kolekcja składała się z sześciu obrazów słynnych malarzy epoki impresjonizmu, których prace znajdują się w zbiorach muzeum. Obecnie dodano do niej obrazy autorstwa takich artystów jak Claude Monet czy Auguste Renoir.

Teraz użytkownicy telewizora The Frame mają dostęp do 44 dzieł sztuki wystawianych przez Muzeum Thyssen i mogą podziwiać ich żywe kolory wyświetlane z niezwykłą wyrazistością. Obrazy są dostępne zarówno w opcji pojedynczego zakupu, jak i miesięcznej subskrypcji.

Wiele obrazów prezentowanych w ramach kolekcji to znakomite dzieła impresjonistów i postimpresjonistów, takie jak Robotnicy portowi w Arles Vincenta van Gogha czy Butelka, karafka, dzbanek i cytryny Paula Cézanne’a. W galerii można także znaleźć przedstawicieli wielu kierunków i ruchów artystycznych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kobieta na otomanie (Woman on a Divan) autorstwa Augusta Macke’a czy kilka dzieł Canaletta - włoskiego wedutysty. W gronie wybitnych malarzy znalazł się również Juan Gris - jeden z uczniów Picassa i mistrz hiszpańskiego kubizmu - wraz ze swoim dziełem Palacz, a także niezwykła artystka Lubow Popowa i jej arcydzieło Malarska architektura (Martwa natura: instrumenty), będące przykładem konstruktywizmu.

Samsung The Frame: sztuka w efektownej oprawie

The Frame to telewizor stworzony z miłości do piękna. Wyglądem przypomina obraz w designerskiej oprawie, a jego wnętrze jest niezwykle bogate. Rozdzielczość 4K i technologia Quantum Dot, która zapewnia 100% natężenie kolorów*, zachwycą odwzorowaniem szczegółów i bogactwem kolorów niezależnie od tego czy na ekranie wyświetlany jest film czy obraz w Trybie Sztuka.

Wyeksponowany na ścianie telewizor The Frame prezentuje się niczym prawdziwy obraz. Z powodzeniem stanie się częścią domowej galerii, a system wymiennych ramek pozwoli dopasować oprawę do stylu i charakteru każdego wnętrza. Oprócz klasycznej grafitowej ramy telewizora, można skorzystać z opcjonalnych ramek w kolorze orzechowym, czarnym, beżowym i białym.

Specjalnie z myślą o tym telewizorze powstał Art Store**. To niepowtarzalny sklep ze sztuką, gdzie do wyboru jest ponad tysiąc dwieście dzieł, w tym zdjęcia i grafiki, pochodzące z kolekcji znanych światowych galerii i muzeów. Są to prace artystów malarstwa i fotografii dostępne w jakości 4K, które na co dzień można oglądać w galeriach na całym świecie, takich jak: Muzeum Narodowe Prado w Madrycie, Muzeum Albertina w Wiedniu, Muzeum Tate Modern w Londynie, Galeria Uffizi we Florencji, Muzeum Vincenta Van Gogha w Amsterdamie, Państwowe Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu, Magnum Photos i LUMAS.

* 100% Natężenie Kolorów zmierzone według standardu DCI-P3, certyfikowane przez VDE.

**Dostęp do pełnej gamy obrazów w Art Store jest opcją dodatkowo płatną.