Marka Haier, której misją jest dostarczanie użytkownikom nowoczesnych produktów najwyższej jakości, spełniających stale zmieniające się potrzeby współczesnych gospodarstw, zaprezentowała podczas tegorocznych targów IFA nową serię urządzeń do zabudowy z serii 4, wyposażoną w sztuczną inteligencją oraz nowe chłodziarki do win wzbogacone o możliwość sterowania dzięki aplikacji hOn.

Rozwijając swoją koncepcję kuchni przyszłości, marka Haier podczas targów IFA 2020 zaprezentowała pełną gamę urządzeń do zabudowy: piekarników, kuchenek mikrofalowych, płyt indukcyjnych, płyt gazowych, okapów i zmywarek opartych na sztucznej inteligencji, zdolnych przekształcić każdą chwilę w kuchni w niezapomniane przeżycie.

W nowych piekarnikach do zabudowy wykorzystano technologię PreciTaste, która dzięki sztucznej inteligencji rozpoznaje włożone do piekarnika dania, automatycznie ustawia temperaturę pieczenia i wysyła powiadomienie, kiedy potrawa jest gotowa. Urządzenia wyposażone zostały także w czujnik, włączający je automatycznie, gdy ktoś się do nich zbliża. Piekarniki wyróżniają się także intuicyjnym interfejsem aktywowanym za pomocą głosu lub 19-calowego, w pełni dotykowego ekranu.

Kolejną prezentowaną podczas targów nowością jest płyta indukcyjna, która, dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu PreciProbe, utrzymuje temperaturę potraw pod kontrolą, automatycznie dobierając odpowiednią moc na każdym etapie gotowania. A także powiadamia, kiedy potrawa jest gotowa. PreciProbe to niezwykle precyzyjna, kompaktowa sonda temperatury (Bluetooth), która może być używana zarówno do żywności stałej jak i płynnej, a także umożliwia próżniowe gotowanie w kąpieli wodnej. Innowacyjna technologia Multizone, dzięki zaawansowanemu systemowi wykrywania temperatury i zoptymalizowanemu zarządzaniu energią, może wykrywać obecność garnków o różnych rozmiarach na tym samym obszarze, zapewniając maksymalną elastyczność gotowania.

Serię 4 uzupełniają płyty gazowe z najmocniejszym zestawem palników na rynku (moc 5kW). Ciekawą i innowacyjną technologią dostępną w urządzeniach jest PreciFlame. Pozwala ona na perfekcyjne ustawienie siły płomienia na dziewięciu różnych poziomach intensywności.

Firma Haier podczas tegorocznych targów IFA 2020, zaprezentowała także dwa nowe modele chłodziarek do wina: Mono Zone i Double Zone, którymi można sterować za pomocą aplikacji. Urządzenia wyposażone zostały w system kontroli wilgotności, utrzymujący ją w granicach 50 - 70%, ochronę przed zewnętrznymi wibracjami, oświetlenie 3D LED i drzwi z filtrem UV w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu oświetlenia. Dzięki nowej aplikacji hOn, stworzonej do sterowania i zarządzania wszystkimi urządzeniami Haier Europe za pomocą jednego rozwiązania, będzie można - zarówno w wersji Mono Zone, jak i Double Zone - uzyskać dostęp do szeregu funkcji. W chłodziarce do wina Double Zone dostępne będą funkcje takie jak możliwość zdalnego sterowania urządzeniem czy zarządzanie temperaturą dwóch stref chłodziarki z wykorzystaniem sugestii dostarczanych przez hOn w oparciu o rodzaj przechowywanych win.

Dzięki partnerstwu z największym na świecie sklepem internetowym sprzedającym wino - Vivino (39 milinów aktywnych użytkowników) - aplikacja hOn zapewni dostęp do dodatkowych funkcji, w tym identyfikacji i katalogowania win za pomocą skanowania etykiety oraz profilowania użytkownika w celu udzielania indywidualnych porad.