Kolekcje Coma i Curio nominowane zostały do Pereł Ceramiki UE 2020 w kategorii płytki ścienne w klasie premium. Z kolei kolekcja Tin, najnowsza propozycja marki MONOLITH uzyskała nominację w kategorii płytki wielkoformatowe.

Nominowane kolekcje Ceramiki Tubądzin to propozycje firmy na jesień i zimę 2020, które wpisują się w światowe trendy, a także odpowiadają na potrzebę spokoju i odpoczynku w czasach wyzwań, pandemii i niepewności.

Kolekcja CURIO to propozycja Ceramiki Tubądzin w formacie 33 x 90 cm. Przypadnie do gustu wszystkim, którzy skandynawski minimalizm uznają za zbyt monotonny. To kolekcja dla tych, którzy pragną inspiracji i uczty dla zmysłów w dynamicznym świecie, w którym jedynym pewnikiem jest zmiana. Jest niezwykle bogata i zróżnicowana pod kątem stylistyki, wzorów i barw.

Stanowi ciekawą alternatywę dla jasnych, surowych wnętrz czy wyrafinowanego i eleganckiego kamienia. Idealnie odwołuje się do trendów zapowiadanych na jesień i zimę 2020 r. Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute zapowiada, że w niestabilnych czasach spokój będziemy mogli odnaleźć w ciepłych, ziemistych kolorach oraz mineralnych odcieniach zieleni i niebieskiego. Barwy te dają poczucie ukojenia i jednocześnie zapewniają zastrzyk pozytywnej energii.

Kolekcja CURIO, Ceramika Tubądzin

Blask pereł i tajemnice onyksu były z kolei inspiracją kolekcji COMA, o wymiarach 33 x 90 cm. Kamienie szlachetne od tysiącleci inspirują artystów, rzemieślników, są przedmiotem pożądania wszystkich ceniących luksus. Upatruje się w nich także właściwości zdrowotnych, energetycznych czy nawet… magicznych. Jedno jest pewne - diament, granat, onyks, opal, szmaragd, perła czy szafir rozpalają wyobraźnię i często przywodzą na myśl egzotyczne krainy i ich baśniowe opowieści. W starożytności wierzono, że onyks chroni przed złem, w kolejnych wiekach, dzięki swojej zdecydowanej barwie nazywany był kamieniem dla odważnych, dzisiaj zaś wierzący w moc kamieni przekonują, że onyks sprzyja regeneracji zewnętrznej i wewnętrznej.

Kolekcja COMA, Ceramika Tubądzin

Projektanci zainspirowali się nie tylko rysunkiem naturalnego onyksu i połyskującą bielą pereł, ale także nieregularnością struktury naturalnych kamieni. Zestawienie oryginalnych, trójwymiarowych płytek z perłowym dekorem oraz przełamanie niebieskiego - koloru roku Instytutu Pantone - modną szarością i błyskiem pereł, daje efekt nowoczesnego glamour i wiele możliwości aranżacyjnych.

Kolekcja TIN GRAPHITE marki MONOLITH, Ceramika Tubądzin

Ostatnia z nominowanych do Pereł Ceramiki 2020 kolekcji to wielkoformatowa propozycja marki MONOLITH. Kolekcję TIN podziwiać można w dwóch odsłonach - TIN BROWN oraz TIN GRAPHITE. Płyty w rozmiarach 120 x 240 cm i 120 x 120 cm zachęcają do odważnych wyborów w aranżacji wnętrz. Pierwsza z kolorystycznych propozycji to głęboka rdzawa barwa, która łącząc się z metalicznym połyskiem płytki (w wykończeniu lappato) pozwala na zabawę industrialnym wnętrzem, jednocześnie przynosząc ciepłe jesienne kolory.

Z kolei TIN GRAPHITE daje niezwykle atrakcyjny wizualnie efekt płytki nadgryzionej zębem czasu, jednocześnie wprowadzając atmosferę eleganckiego spa. Mieszają się w niej kolory lasu, jesieni z surowością metalu. Minimalne użycie fug i wielki format płytki pozwalają na nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza - może ono zostać ocieplone złotem, srebrem czy dodatkami w stylu glamour lub zachować swój ascetyczny charakter, dzięki minimalizmowi wzorniczemu w dodatkach.

Jury II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020 nominowało w tym roku 22 kolekcje płytek ceramicznych do tytułów: Perła Ceramiki UE 2020, Perła Ceramiki Dystrybutorów 2020 oraz Perła Ceramiki Projektantów - użytkowników CAD Decor 2020.

Konkurs organizowany jest od 2004 r. przez kwartalnik "Wokół Płytek Ceramicznych", a od 2012 r. wspólnie z firmą CAD Projekt K&A. Celem konkursu jest promocja dostępnych na polskim rynku płytek ceramicznych wyróżniających się wzornictwem oraz innowacyjnością i bardzo dobrą jakością.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od ponad 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów - Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania - m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Więcej informacji na: www.tubadzin.pl