Od niemal 3 dekad w Warszawie odbywają się Targi Światło - największe w Polsce wydarzenie poświęcone branży oświetleniowej i doskonałe miejsce spotkań dla środowiska architektów i projektantów, producentów oraz dystrybutorów. Podczas najbliższej edycji, która odbędzie się w dniach 26-28 stycznia 2022 roku w EXPO XXI w Warszawie, odwiedzający będą mogli obejrzeć propozycje ponad 200 wystawców, a także wziąć udział w kilkudziesięciu szkoleniach, seminariach i panelach dyskusyjnych dla branżystów.

- Targi Światło, które organizujemy nieprzerwanie od ponad 29 lat, to z jednej strony wydarzenie o charakterze wystawienniczym, na którym znajdziemy innowacyjne, energooszczędne i jakościowo dobre produkty, będące nierzadko efektem współpracy producent - projektant. Z drugiej strony, targi to kompleksowy program szkoleń, warsztatów i paneli dyskusyjnych skierowanych do architektów i projektantów wnętrz oraz specjalistów branży elektrycznej. Nasze targi mają charakter branżowy, ale nie zabraknie również elementów dedykowanych osobom spoza środowiska, planujących urządzanie swojego domu, mieszkania lub po prostu zainteresowanych tematem oświetlenia. Naszym celem jest także wspieranie młodych projektantów, architektów i artystów i to właśnie dla nich organizujemy konkursy oraz specjalną przestrzeń, w której swoje pomysły na oświetlenie i nie tylko pokażą studenci wzornictwa warszawskiej ASP - mówi Kamilla Walicka, organizatorka międzynarodowych Targów Światło.

Targi Światło dla architektów i projektantów

Podczas wydarzenia nie zabraknie rozmów o świadomym projektowaniu. Projektowaniu, które jest wynikiem realnych potrzeb, a nie sztuką dla sztuki czy chwilową modą. Architekci: Justyna Smolec, Grzegorz Goworek,  Katarzyna Kowal, Anna Koszela i Agnieszka Buczkowska-Korlińska będą dyskutować nad tym, w jaki sposób oświetlić sztukę, czym jest a czym nie jest smart-home, jak dobrze przygotować dokumentację schematu elektrycznego do projektu wnętrz oraz  jak wykorzystać nowinki technologiczne w oświetleniu tak, by się w nich nie zatracić.  Architekci wezmą także udział w warsztatach i wykładach  BIM, który jest już standardem pracy wielu podmiotów na rynku.

Design, technologia, tradycja Made in Italy

Veneto to jeden z najbogatszych i najbardziej znanych regionów we Włoszech z zapierającą dech stolicą - Wenecją. Veneto, to po Lombardii, drugi co do wielkości we Włoszech obszar skupiający producentów oświetlenia. Na Targach Światło będziemy mogli doświadczyć tego niezwykłego włoskiego designu, technologii i tradycji. Wszystko za sprawą  klastra Luce in Veneto (www.luceinveneto.com) - organizacji, która od ponad 10 lat wspiera branżę oświetleniową w regionie i to właśnie Targi Światło w Warszawie stały się miejscem, w którym swoje produkty i rozwiązania chcą pokazać takie firmy jak  czy Vetrart, Ferroluce i Siru.

Świetlana przyszłość dla młodych

W ramach Targów Światło organizowane są również konkursy skierowane do młodych twórców. "Lampa w geometrycznej odsłonie" -  to konkurs na projekt oprawy oświetleniowej, skierowany do młodych architektów i projektantów, a także studentów i absolwentów kierunków związanych ze wzornictwem, architekturą, designem i sztuką. Tematem drugiego konkursu jest "Loft - wczoraj i dziś", a zadaniem konkursowym jest opracowanie projektu loftu z zaproponowaniem funkcjonalnych rozwiązań aranżacyjnych o innowacyjnym charakterze, z uwzględnieniem aktualnych trendów i w zgodzie z zasadami sztuki architektonicznej. Projekty do obu konkursów można przesyłać do 22 grudnia 2021 roku. 

Więcej informacji na: www.lightfair.pl