Hala Gwardii, położona w sercu Warszawy, jest na skraju przemiany, która połączy jej bogatą historię z nowoczesnymi funkcjami miejskimi. Wkrótce przekształci się w nowoczesną przestrzeń handlową, która jednocześnie będzie pełnić funkcję miejsca aktywności lokalnej. W planach jest muzeum, strefa relaksu i studio bokserskie. Jednak to, co najbardziej zaskakuje, to zmiany w otoczeniu hali. Otoczenie Hali Gwardii zostanie przekształcone w park, a także powstanie podziemny parking.

Architektoniczny renesans: jak odnowienie wpłynie na wygląd Hali Gwardii?

Projekt rewitalizacji Hali Gwardii to dzieło renomowanego zespołu architektów z pracowni Kallan oraz Bulanda Mucha Architekci. Znani z innowacyjnych podejść i dbałości o detale, postanowili połączyć tradycję z nowoczesnością, tworząc projekt, który oddaje ducha historycznego miejsca, jednocześnie wprowadzając nowoczesne rozwiązania. Ich wizja zakłada zachowanie oryginalnego wyglądu budynku oraz stalowej konstrukcji eksponowanej wewnątrz.

Wnętrze zostanie wzbogacone o antresolę przesłoniętą szklaną barierką, co doda mu nowoczesności. Na antresoli znajdzie się centralny bar oraz stoliki restauracyjne, które staną się idealnym miejscem do spotkań i relaksu. Dodatkowo, firma CBR Events, która przez ostatnie sześć lat zarządzała Halą Gwardii, podkreśla, że chcą skupić się na doświetleniu konstrukcji, zachowaniu historycznej konstrukcji budynku oraz wzmocnieniu mocno zniszczonego dachu.

Historia spotyka nowoczesność: co kryje się w środku?

W podziemnej części hali powstanie studio bokserskie oraz muzeum poświęcone Feliksowi "Papie" Stammowi. To nawiązanie do klubu bokserskiego Gwardii, który kiedyś tam działał, jest dowodem na to, że historia i tradycja miejsca nie zostaną zapomniane.

Przestrzeń miejska: jak zmieni się otoczenie Hali Gwardii?

Plac przed halą zostanie całkowicie przekształcony. Istniejący parking naziemny zniknie, a w jego miejsce powstanie podziemny parking na 110 samochodów. Plac zostanie podzielony na kilka stref, w tym zieloną strefę kaskadową oraz centralną część z posadzką, gdzie będą organizowane imprezy targowe. To krok w kierunku tworzenia bardziej zielonej i przyjaznej przestrzeni miejskiej w Warszawie.

Hala Gwardii w nowej odsłonie

Hala Gwardii w Warszawie to przykład tego, jak można połączyć tradycję z nowoczesnością, tworząc miejsce, które będzie przyciągać zarówno mieszkańców, jak i turystów. Dzięki połączeniu elementów architektonicznych z nowoczesnym designem, Hala Gwardii stanie się miejscem, które będzie tętnić życiem na wiele lat. Czy jesteś gotów na nową erę Hali Gwardii w Warszawie?