Świat sztuki łączy się z empatią i miłością do zwierząt podczas XVI edycji charytatywnej aukcji Wielcy Małym. To wyjątkowe wydarzenie, które od lat przyciąga zarówno miłośników sztuki, jak i wielbicieli zwierząt, ma na celu wsparcie bezdomnych czworonogów, czekających w schroniskach na nowe domy. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, obfituje w prace znakomitych artystów, którzy z ogromnym zaangażowaniem wspierają inicjatywę.

Wśród artystów, którzy przekazali swoje dzieła na aukcję, znajdują się takie nazwiska jak Piotr Czajkowski, Tomasz Górnicki, Stanisław Młodożeniec, Mieczysław Wasilewski oraz Olga Wolniak. Ich prace to nie tylko wyraz wysokiej wartości artystycznej, ale także głęboka empatia i zrozumienie dla problemów bezdomnych zwierząt. Wiele z podarowanych dzieł ukazuje właśnie motyw zwierzęcy, co dodatkowo podkreśla misję całej akcji.  

Stanisław Młodożeniec dla akcji Wielcy Małym

Sztuka i zwierzęta w jednym kadrze

Obrazy przekazane na aukcję przez znanych artystów często nawiązują do tematyki zwierzęcej. Profesor Franciszek Maśluszczak stworzył obraz przedstawiający siedem psów na spacerze. Rafał Olbiński namalował Kota-Filozofa z czterema barwnymi ptakami na wąsach. Józef Wilkoń pokazał tabuny na srebrzystym niebie, a Martyna Czech - Konika Polskiego. Stanisław Młodożeniec przygotował obraz czarnego kota, Marek Sobczyk - dwa młode zające, a Bogna Gniazdowska - śpiące koty. Każde z tych dzieł łączy miłość do zwierząt z wyjątkową ekspresją artystyczną.

Rafał Olbiński dla akcji Wielcy Małym

Aukcja pełna emocji

Aukcja charytatywna Wielcy Małym, zorganizowana we współpracy z Domem Aukcyjnym REMPEX, to nie tylko okazja do nabycia wyjątkowych dzieł sztuki, ale także szansa na wsparcie potrzebujących zwierząt. Wydarzenie to zawsze odbywa się w atmosferze pełnej emocji, rodzinnej serdeczności i entuzjazmu. W tym roku, atrakcją będzie występ ponad dwudziestoosobowego Chóru SGGW, w którym śpiewają przyszli lekarze weterynarii. To doskonała okazja, aby połączyć przyjemne z pożytecznym – cieszyć się muzyką i jednocześnie pomagać zwierzętom.

Józef Wilkoń dla akcji Wielcy Małym

Misja i cele akcji

Akcja Wielcy Małym ma na celu nie tylko pomoc materialną dla schronisk, ale także szerzenie świadomości na temat adopcji zwierząt. Dzięki dochodom z aukcji, organizatorzy mogą przekazywać dary, karmę, leki oraz finansować zabiegi weterynaryjne dla najbardziej potrzebujących zwierząt. Dotychczasowe edycje pozwoliły na zebranie ponad 1 200 000 zł, co świadczy o ogromnym zaangażowaniu zarówno artystów, jak i darczyńców. Ważnym elementem akcji jest także propagowanie idei adopcji zwierząt domowych, co jest kluczowe w walce z bezdomnością zwierząt. Organizatorzy zachęcają do przyjmowania czworonogów pod swoje skrzydła, oferując wsparcie i pomoc w procesie adopcyjnym.

Franciszek Maśluszczak dla akcji Wielcy Małym

Jak dołączyć do akcji?

Każdy, kto chce wesprzeć akcję Wielcy Małym, może to zrobić na kilka sposobów. Przede wszystkim warto odwiedzić wystawę dzieł sztuki, która została zorganizowana we współpracy z Domem Aukcyjnym REMPEX. Tam można podziwiać prace artystów i zdecydować się na zakup jednego z dzieł. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc bezdomnym zwierzętom. Dodatkowo, na stronie internetowej akcji www.wielcymalym.pl można znaleźć informacje o innych formach wsparcia, takich jak darowizny czy wolontariat. Każda, nawet najmniejsza pomoc, jest niezwykle cenna i przyczynia się do poprawy losu bezdomnych zwierząt.

Artur Przebindowski dla akcji Wielcy Małym

XVI edycja aukcji charytatywnej Wielcy Małym to wyjątkowe wydarzenie, które łączy świat sztuki z pomocą dla zwierząt. Dzięki zaangażowaniu artystów i darczyńców, możliwe jest realne wsparcie schronisk i propagowanie adopcji zwierząt. Warto dołączyć do tej szlachetnej inicjatywy i przyczynić się do poprawy losu bezdomnych czworonogów. Sztuka, empatia i miłość do zwierząt idą tutaj w parze, tworząc niezwykłe i inspirujące wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Zdjęcie otwierające artykuł: Czesław Czapliński