Hiszpania kojarzy się z wieloma pięknymi rzeczami - od malowniczych krajobrazów, przez wyśmienitą kuchnię, aż po zabytki światowej klasy. Jednak dla miłośników architektury i designu, Hiszpania jest prawdziwym rajem. Dzięki Ambasadzie Hiszpanii i wsparciu agencji OKK! PR, już 19 czerwca bieżącego roku, warszawiacy będą mieli okazję poznać designerską twarz ojczyzny Gaudiego. Tego dnia, w ramach wydarzenia „SPAIN IS IN”, odbędzie się Dzień Designu Hiszpańskiego pod hasłem „SPANISH TOUCH”.

Pierwsza w Polsce ekspozycja hiszpańskiego designu

W Hotelu Barceló Powiśle, przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 43A, odbędzie się pierwsza w Polsce ekspozycja hiszpańskiego designu. To wyjątkowe wydarzenie skupi się na prezentacji portfolio takich marek jak Alvic, Cosentino, Espattio, Inclass, LZF Lamps, Naturtex, Ramon Soler oraz Kontakt Simon. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć na własne oczy innowacyjne projekty, które łączą w sobie tradycję i nowoczesność. 

Inspirujące prezentacje i dyskusje

Wydarzeniu towarzyszyć będą inspirujące prezentacje oraz dyskusje na temat architektury. Wśród specjalnych gości znajdą się znane osobistości ze świata architektury, w tym Alberto Veiga, autor spektakularnego projektu Filharmonii Szczecińskiej. Veiga, który urodził się w Santiago de Compostela, jest współzałożycielem pracowni Barozzi Veiga. Jego doświadczenie i twórczość stanowią prawdziwe źródło inspiracji dla młodych architektów.

Obok Veigi wystąpi Magdalena Federowicz-Boule, architektka i założycielka pracowni Tremend, która specjalizuje się w projektach kubaturowych oraz projektach wnętrz komercyjnych i publicznych. Jej prace są znane nie tylko w Polsce, ale również za granicą, co potwierdzają liczne nominacje i nagrody w międzynarodowych konkursach architektonicznych.

W dyskusji weźmie także udział Marta Wierusz, architektka z ponad 20-letnim doświadczeniem, specjalizująca się w projektowaniu zrównoważonym i włączającym. Jej projekty stawiają człowieka w centrum uwagi, wpływając pozytywnie na zdrowie psychofizyczne użytkowników. Współpracuje z fundacją Atypiką, zajmującą się zagadnieniami neuroróżnorodności, i jest wykładowczynią na studiach podyplomowych.

Moderacja i networking

Spotkanie poprowadzi Marcin Szczelina – krytyk i kurator architektury, znany z działalności jako ekspert europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award. Po części merytorycznej odbędzie się koktajl, podczas którego zaproszeni goście będą mieli okazję do rozmów i wymiany doświadczeń w nieformalnej atmosferze.

Rejestracja i uczestnictwo

Organizatorzy Dnia Designu Hiszpańskiego, Ambasada Hiszpanii w Warszawie i agencja OKK! PR, serdecznie zapraszają architektów, projektantów, media oraz wszystkich miłośników dobrego designu. Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja, którą można przeprowadzić, wysyłając zgłoszenie na adres: spain@okkpr.pl.

Biogramy gości specjalnych

Alberto Veiga

Urodzony w 1973 r. w Santiago de Compostela, Alberto Veiga studiował architekturę w Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Navarra. Współzałożyciel pracowni Barozzi Veiga w Barcelonie, Veiga ma na swoim koncie realizacje międzynarodowe, obejmujące zarówno zamówienia publiczne, jak i prywatne. Jego projekty skupiają się głównie na budynkach kulturalnych, społecznych i edukacyjnych.

Alberto Veiga

Magdalena Federowicz-Boule

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz University of Detroit Mercy, Magdalena Federowicz-Boule jest założycielką i dyrektorką kreatywną pracowni Tremend. Specjalizuje się w projektach kubaturowych oraz projektach wnętrz, zarówno komercyjnych, jak i przestrzeni użyteczności publicznej. Jest autorką m.in. Dworca Metropolitalnego w Lublinie oraz licznych realizacji wnętrz hotelowych.

Marta Wierusz

Marta Wierusz to architektka z ponad 20-letnim doświadczeniem, specjalizująca się w projektowaniu zrównoważonym i inkluzywnym. Prowadzi projekty wnętrz komercyjnych, prywatnych i publicznych. Jest wykładowczynią i współpracuje z fundacją Atypiką, zajmującą się neuroróżnorodnością.

Marta Wierusz

Podsumowanie

Dzień Designu Hiszpańskiego to wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w świecie hiszpańskiej architektury i designu. To wydarzenie nie tylko prezentuje najnowsze osiągnięcia hiszpańskich marek, ale również umożliwia wymianę doświadczeń i inspiracji w gronie specjalistów. Nie przegap tej okazji i zarejestruj się już dziś!